Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Panevėžys


Paņeveža. Vieta uz kurieni es aizbraucu un atpūtos morāli.

Paņeveža ir zaļa pilsēta mūsdienās. Protams, Paņevežā ir ko apskatīt, bet būtiski ir tas, ka tajā var vienkārši atpūsties. Paņevežā nonākot līdz Nevežas krastam, uzreiz rodas vēlme vienkārši iet un izbaudīt Nevēžas skatus. Pavasarī man bija iespēja vienkārši izbaudīt Nevēžas krastos mieru. Nav tā kā tas ir citās pilsētās – stress un paaugstināta aktivitāte.

Pati pilsēta ir neliela, dienas laikā var izstaigāt un apskatīt būtiskākās vēsturiskās vietas: Kristus Karaļa katedrāli, Pāvila baznīcu, Trisvienības katedrāli, Krievijas Pareizticīgo katedrāli. Interesanti likās arī paskatīties dekoratīvās akmens skulptūras, īpaši vēzi.
...
Komentāri (0)  |  2014-04-21 22:15  |  Skatīts: 5990x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kauņa


Kauņa ārkārtīgi patīkama Lietuvas pilsēta. Atbrauc un morāli atpūties no visiem stresiem.

Vakaros ir tik patīkami pastaigāties pa Brīvības aleju. Tā ir pietiekami gara – 1621 metru. Ielas vidusdaļā ir divas koku rindas, kā rezultātā vasarā iela ir zaļa, bet rudenī dzeltena. Brīvības iela ir gājēju iela, kas savieno vecpilsētu ar jauno pilsētu, pa to var nonākt līdz pilsētas rātslaukumam un tad aiziet apskatīt Kauņas pili.
...
Komentāri (0)  |  2014-03-17 10:07  |  Skatīts: 4436x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alūksne


 

Alūksne. Alūksne ziemā. Vispār jau Alūksne ir neliela pilsētiņa. Var teikt, ka visas tās interesantākās vietas atrodas vienkopus, netālu no autoostas.

Ierodoties Alūksne un paejot nedaudz uz priekšu, var ieraudzīt Alūksnes Jauno pili, kas celta no 1850. Līdz 1864. Gadam. Pilī atrodas Alūksnes muzejs un dabas muzejs „Vides labirints”. Ierodoties Alūksnē, ir vērts pili apskatīt un iepazīties ar tās ekspozīcijām. Ja iepazīstas ar pils vēsturi, tad tās vēsture ir saistīta ar Fītinghofu dzimtu, kuras pēdējais pārstāvis 1918. gadā aizbrauca uz Vāciju.

...
Komentāri (0)  |  2014-03-01 10:55  |  Skatīts: 1739x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Saaremaa


Sāremā – lielākā Igaunijas sala, trešā lielākā sala Baltijas jūrā. Lielākā pilsēta Sāremā ir Kuresāre, kurai raksturīgas nelielas  un viduslaikos celtas mājas, kuru celtniecību ietekmēja gan vācieši, gan dāņi, gan zviedri, gan krievi. Tomēr neskatoties uz to Sārema vēl arvien ir unikāla, jo sala bija izolēta, un uz to varēja nokļūt sākotnēji tikai ar laivām. Mūsdienās, lai nokļūtu Sāremā, ir jābrauc ar prāmi. 

Kuresārē vēl aizvien apskates cienīgs objekts ir Bīskapu pils, kas ir vienīgais viduslaiku cietoksnis. Bet pašlaik pietiekams skaits tūristu ir pateicoties Kuresāres Spa. Īpaši vasarā Kuresārē ir patīkami pavadīt laiku, pateicoties jūras klimatam.

...
Komentāri (0)  |  2014-01-04 00:10  |  Skatīts: 2118x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tallinas viduslaiku vecpilsēta


Tallina. Tallinas vecpilsēta saglabāja sevī viduslaiku garu. Ej pa ielu un sajūta tāda, ka vairs neesi mūsdienās, vienīgi cilvēki tad ir ģērbušies nepiemēroti.

Ja ņem vērā, ka Tallinas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā, tad jāatzīst, ka tas ir pamatoti.

Spēcīgas konstrukcijas, bruģētās ieliņas, mājas, kas ir kopš 11. – 15. gadsimta. Ēkas, baznīcas, dzīvojamās mājas.

Apmeklējot vecpilsētā vienu krogu, man radās sajūta, ka esmu prom no visa pie kā ir pierasts.

Ziemassvētkos vienā un tajā pašā krodziņa telpā varēja redzēt rūķus un vikingus. Pie rūķu galda, izteikti smalka tipa neliela auguma vīri ar savām sievām un specifiskām cepurēm. Ir jau skaidrs, kas tās par cepurēm, ja virsū rakstīts „Sauna Boss”, tikai aptumšota apgaismojuma rezultātā ar svecēm uz galdiem skats bija tiešām iespaidīgs! Nomainīt vēl drēbes un sūtīt vīrus ar dāmām filmēties! 

...
Komentāri (0)  |  2013-12-26 22:59  |  Skatīts: 2293x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Daugavpils


Daugavpils – viena no deviņām Latvijas nozīmīgākajām pilsētām.  Var teikt, ka tā ir otrā lielākā pilsēta pēc Rīgas. Pirmo reizi vēstures avotos Daugavpili minēja 1275.gadā, bet pilsētas tiesības tika piešķirtas 1582.gadā.

Dinaburga - Borisogļebska – Dvinska – Daugavpils. Pilsētas nosaukums mainījās vēsturiski.

Interesanti Daugavpilī ir tas, ka ir daudz ēku no sarkaniem ķieģeļiem. Pamatā šīs ēkas bija celtas tieši rūpnieciskajām vajadzībām, piemēram, skrošu fabrikai, Lokomotīvju remontu rūpnīcas darbnīcai. Sarkano ķieģeļu ēkas cēla 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā.  Pie sarkano ķieģeļu arhitektūras pieder arī Mārtiņa Lutera katedrāle, Valsts Bankas ēka, Latgales Transporta un sakaru tehniskā skola, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja piebūve, ugunsdzēsēju depo un Poļu valsts ģimnāzija.
...
Komentāri (0)  |  2013-12-26 21:56  |  Skatīts: 2364x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


E.Dambja "Cerību zvaigznes" prezentācija


Paiet laiks, un dzejoļus paretam lasu es. Bet bieži es esmu arī draugiem.lv. Un tā nu sekojot interesējošām lietām, saskāros ar Egīla Dambja dzejoļiem. Turpat draugiem.lv bija iespējas iepazīties ar viņa dzeju.

Laiks gāja, dzejoļus lasīju un tad pienāca brīdis, kad tiku uzaicināta uz literāri muzikālu vakaru, kur tika prezentēta E.Dambja jaunā grāmata „Cerību zvaigzne”.

Labprāt es lasu viņa dzeju, jo raksta viņš par ticību, cerību, prieku un bēdām, vilšanos un nodevību, par mīlestību, cilvēkiem un cilvēciskumu, par pasauli, kurā dzīvojam un savu iekšējo pasauli.

Dzejoļa prezentācija bija ļoti interesanta, uzstājās viņš un izteica savu dzīves skatījumu. Bet ne jau tas bija būtiski, būtiski bija tas, kādu viņš redz dzīvi un kā tā tiek izteikta dzejā!

...
Komentāri (2)  |  2013-12-17 21:35  |  Skatīts: 2539x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Cosmopolitan Shopping Night (rudens/ziema 2013)


Bija Ieskats rudens/ziemas sezonā 2013 Shopping Night. Piefiksēju, ka tiek veikta uzņēmumu piedāvājumu pārdomāta reklāma. Baltijas apstākļos bija reklamētas drēbes, kurām dominēja pāreja no baltā uz melno. Tajā pašā laikā katram modelim bija kāds interesants akcents – vai nu tā bija spilgta šalle dzeltenā krāsā, svītraina cepure, mētelis no divu tipu materiāliem u.c. Nedaudz mulsināja īsie svārki vai kleitas, jo aukstos apstākļos būtu labi parūpēties par veselību, tas nozīmē padomāt par kājām. Nevienu garu svārku, toties ļoti bieži bija redzamas bikses, saplēsti džinsi.

...
Komentāri (0)  |  2013-10-13 15:56  |  Skatīts: 1710x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Līgatne un Uguns nakts Vienkoču parkā


05.10.2013. Līgatnē notika Uguns nakts. Latviski ēdieni, latviskas tradīcijas, ēkas, amata prasmes un vide. To visu varēja izbaudīt Vienkoču parkā.

Ieskatoties nedaudz atpakaļ vēsturē, var atzīmēt, ka Līgatnē bija papīrfabrika, kuras makets ir apskatāms tagad Vienkoču parkā. Tik daudzām paaudzēm papīrfabrikai bija nozīmīga loma, bet tagad gan tās ir vēsturiskas atmiņas. Nav saglabājušās visas ēkas, bet cilvēku atmiņas vēl arvien ir dzīvas.

Jā, attālums no Vienkoču parka līdz Līgatnes papīrfabrikai ir 6,5 km apmēram. Bet pašreizējā rudens laikā, ceļš ir tik skaists, ka braukt ar autobusu lauku tūristam var nemaz negribēties, bet kājām ejot, var izbaudīt dabas krāšņumu.
...
Komentāri (0)  |  2013-10-08 21:39  |  Skatīts: 7990x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Minhauzens!


Un tad es domāju… Kas tas tāds Minhauzens ir? Kas tik nav dzirdēts par viņa piedzīvojumiem? Kas nav redzēts filmās? Bet es neesmu ar viņu tikusies, un es nespēju iedomāties, ka tāds cilvēks vispār kādreiz dzīvotu! Kurš tad nu varētu ar lodi lidot? Kas varētu nomedīt zaķi ar astoņām kājām? Kas varētu briedim ar ķiršu kauliņu iešaut, lai no brieža galvas izaugtu ķirša koks? Kas tam var noticēt? Nē! Tās ir muļķības un blēņas?

Un pēc kāda laika atkal rodas doma. Kas tas tāds Minhauzens ir? Vai viņš ir liels melis vai fantazētājs?
...
Komentāri (0)  |  2013-10-01 00:14  |  Skatīts: 2448x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] 3 [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] |