Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Rīgas Ziemošanās 2013


Ir pagājis Rīgas Ziemošanās laiks, ir pagājusi ziemas tumsa, un sākas pavasara atdzimšanas laiks. Ziema – skaistais, aukstais, baltais un varbūt nedaudz garlaicīgais gadalaiks var būt arī savādāks. Kas to būtu domājis, ka ziema var būt jautra, dzīvespriecīga un krāsaina? Kad cilvēki jau ir noguruši no ziemas, tad viņi ļauj vaļu fantāzijai, un mēs varam apmeklēt gan Lielo Kristapu, gan kanāla pīli, gan Melno kaķi, gan Doma baznīcas peli. Un tajā pašā laikā ir iespējams apmeklēt Rīgas skursteņslauķi un pamācīties pie viņa skolā.

Bet vai var Rīgu iedomāties bez bebra? Kas grauzīs Rīgas kokus un soliņus par prieku Rīgas pilsētniekiem un tūristiem? Cik pilsētās dzīvo tādi izcili bebri? Tad, kad Rīdzinieki un pilsētas viesi ir papriecājušies par pa Rīgas ielām staigājošiem un soliņus grauzošiem bebriem, pie tam bebriem, kas aiz lielās laimes dzīvot Rīgā, ziemā pastaigājas pa Bastejkalnu, tad visi var doties līdzi viņiem uz Bastejkalnu un izbraukāties pa Bastejkalna trasēm, piemēram, pa jocīgo braucamrīku darbnīcas trasi, Lattelecom optiskā ātruma trasi un izveidot sev masku uz turpmāko gadu. Bet lai labāk sekmētos gada neizpildāmo uzdevumu izpilde, ir iespējams patrenēties labirinta apmeklējumā. Tā nu Rīdzinieki un pilsētas viesi pavadīt ziemu un pateikties tai par tās skaistumu un priekiem, un sākt gaidīt pavasari.
...
Komentāri (0)  |  2013-02-17 00:19  |  Skatīts: 2054x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rīgas Ziemošanās


16.februārī 2013. gadā, pirmo reizi Bastejkalnā notiks Rīgas Ziemošanās, uz kuru aicina Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotājs Rīga 2014 un galvenais partneris Lattelecom. Ziemošanās būs brīvdabas karnevāls visas dienas garumā, atrakcijas, sacensības un dažādas izklaides, bet pasākums noslēgsies ar ziemas balli.

Vairāk informācijas

...
Komentāri (0)  |  2013-02-10 17:03  |  Skatīts: 1853x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Meteņi SilakrogāMeteņi jeb metenis ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kas beidzās Pelnu dienā, kurai sekoja lielais gavēnis. Meteņus svin februārī vai marta sākumā, 7 nedēļas pirms Lieldienām.

Agrāk latviski ar vārdu „meti” apzīmēja laika griežus, mēru. Sākotnējā nozīme vēl tagad saglabājusies vārdā "laikmets".
Līvu apdzīvotajos novados un Rīgā šie svētki tika saukti par vastslāvjiem. Citur tos sauca arī par Lastavāgu, Aizgavēni, Miesmeti, Buduļu vakaru, Pīrāgu dienu.

...
Komentāri (0)  |  2013-02-10 11:57  |  Skatīts: 2143x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ledus skulptūru festivāls 2013


Ledus skulptūru festivāls vienmēr ir svētki. Arī šogad tie bija svētki. Apmeklētājiem bija iespējas nonākt uz planētas Ledus, kurā bija izveidotas 45 konkursa skulptūras. Skulptūras veidoja 30 mākslinieki no 10 valstīm – Krievijas, Bulgārijas, Ukrainas, Francijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Ungārijas, Lielbritānijas, ASV, un tām bija izmantots vairāk par 60 tonnām ledus. Mazās konkursa skulptūras tapa vienas dienas laikā, bet lielajām bija atvēlētas 4 dienas. Gaismas šovs skulptūru nianses paspilgtināja un bija gūta iespēja atiet no ikdienas problēmām, lai izjustu pilnu krāsu un emociju gammu. Apmeklēt Ledus planētu ne katru dienu ir iespējams, bet šajā gadījumā tam visam papildus bija iespējams arī noskatīties ledus skulptūras izveidošanas demonstrāciju. Festivāla apmeklētāji to vēroja ar ļoti lielu interesi. 50 minūtes un skulptūra? Cik daudz darba ir jāiegulda tās izveidošanā? 50 minūtes tas ir tik neliels laiks, bet, lai tas būtu iespējams, cik daudz darba ir jāiegulda pirms tam? Galvenais ledus skulptūru veidošanā tomēr ir tieši sirds vīzija. Lai būtu par mākslinieku, cilvēkam ir jāredz nevis akmens, ledus vai kāda cita materiāla bluķi, bet gan pašu mākslas darbu.

...
Komentāri (0)  |  2013-02-09 09:17  |  Skatīts: 2367x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Grāmatas


Es piederu pie tiem, kas lasa. Protams, ka varu izskatīt internetā katru izdevniecību un meklēt interesējošo literatūru, bet tas jau ir izdarīts https://www.studentnet.lv/gramatas/
V
ienīgais. Ir jāseko regulāri, jo tur ir tikai pēdējās grāmatas. Tie, kas ir www.draugiem.lv, var sekot studentnet apkopotajai informācijai par grāmatām, tie, kas nav, varēs pasekot šeit.

 

...
Komentāri (0)  |  2013-02-01 13:46  |  Skatīts: 3110x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ledus skulptūru festivāls


 

2013. gada 8. – 10. februārī Jelgavas pilsētas Dome un pašvaldības aģentūra „Kultūra” jau piecpadsmito reizi Jelgavā organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu. Šī gada tēma ir „Ledus”. Festivālā piedalīsies 30 mākslinieki no astoņām valstīm. Pasākuma laikā skulptūras tiks izgaismotas, piedalīsies grupa Musiqq, būs redzami ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi.

Katrs šāds festivāls ir sajūtu pārdzīvojums.

 

Pieaugušajiem Ls 3.00

Skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 2.00

...
Komentāri (0)  |  2013-01-30 15:21  |  Skatīts: 1706x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Stokholma


Stokholma – pilsēta uz salām – 14 salām. Ir nepierasti redzēt tik daudz ūdens un koku pilsētā. Bet tā jau ir – viena trešdaļa Stokholmas ir ūdeņi, vēl vien trešdaļa Stokholmas ir parku un tikai viena trešdaļa Stokholmas ir atstāta ēkām un iedzīvotājiem. Ūdeņu un salu ir tik daudz, ka ir neparasti šķērsot tiltu un zināt, ka vienā pusē ir jūra, bet otrā pusē saldūdens.

Stokholma bija dibināta 13. gadsimtā, un tajā vēl aizvien ir saglabājies Vecpilsētas gars. Pateicoties ne tikai ūdeņiem, bet arī tam, ka Stokholma bija Vikingu karaļu galvenā rezidences vieta, un tur arī bija daudzu dižciltīgo ģimeņu mājvietas, pilsēta nepārtraukti attīstījās. Sākumā tā bija osta tirgotājiem, bet vēlāk attīstījās arī par Zviedrijas kultūras un ekonomikas centru, bet tagad, pateicoties lielajam muzeju skaitam tā ir arī tūristu apmeklējuma centrs.
...
Komentāri (0)  |  2013-01-21 12:05  |  Skatīts: 2041x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Šerloka Holmsa dzimšanas diena


5. janvārī Rīgā jau otro reizi norisināsies pilsētas svētki "Šerloka Holmsa dzimšanas diena".

Šerloka Holmsa dzimšanas dienas 2013. gada svētku programma

13.00-15.00 Tradicionāls "Šerloku Holmsu" gājiens no pilsētas centra līdz Vecrīgai

15.00-16.00 ANGĻU SUGU SUŅU PARĀDE Doma laukumā

14.00-16.00 "AUZU PĀRSLU PUTRU, KUNGS?" Doma laukumā

17.00-18.00 TĒJAS BAUDĪŠANA KOPĀ AR MISISS HADSONI. Vecrīgas kafejnīcas piedāvā saviem viesiem klasisko tējas pauzi plkst.

17.00 – "Five o’clock tea".
14.00-18.00 RETRO FOTOGRĀFIJU SALONS. Fotosesijas svētku viesiem atjaunotajos autentiskajos interjēros un ar tā laika atribūtiem.
...
Komentāri (0)  |  2013-01-04 13:46  |  Skatīts: 2211x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rīgas Zooloģiskā dārza ziemas nakts


Šogad Rīgas Zooloģiskajā dārzā ir paredzēta iespēja to apmeklēt pa 1 Ls no 16.00 līdz 19.00, var jau Rīgas Zooloģisko dārzu apmeklēt arī no 10.00, bet tad cenas ir 3-4 Ls.

Neskatoties uz to, ka lētāks apmeklējums ir tumšās vakara stundas, tas ir pilnīgi pietiekami, lai izstaigātos pa Zoodārzu vismaz 2 stundas, un tad vēl viss nebūs apskatīts. Kā interesantākos apmeklējumus var minēt lemurus, kuru galvenajai mātei Seimurei ir piedzimuši divi mazuļi. Abi stingri stingri turas pie mātes un neatlaižas no viņas, bet tas ir pagaidām, kamēr mazi. Un galu galā bērniem apmeklējot lemurus nāk prātā multenīte par „Madagaskaru”. Ir taču, ko salīdzināt. Nākamie interesantie apmeklējumi, ir Žirafes. Rīgas Zooloģiskajā dārzā ir četras žirafes: Piks, Periskops, Usmi un Kimi. Tikai apmeklējot žirafu māju, ir iespējams novērtēt pašu žirafu lielumu. Var, protams, teikt, ka Žirafes ir augstuma rekords ir 5,88 m, bet to labāk ir redzēt, un tad asociācijas ir tādas, ka viņas ir 2 vai 3 stāvu augstumā. Izskatās iespaidīgi! Pašas žirafes ir ļoti draudzīgas, un cilvēki ilgstoši tās vēro.
...
Komentāri (0)  |  2012-12-31 15:31  |  Skatīts: 3593x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Laimīgu Jauno 2013. gadu!


Kaut mazliet žēl, ka gads ir atkal galā

Kaut mazliet žēl,
ka gads ir atkal galā,
Tu tomēr smaidi -
jaunais nāk.

Lai laimes daudz,
Lai bēdas garām,
Ar prieku sirdī gadu sāc!

/dzejoļa autors Knuts Skujenieks/

...
Komentāri (0)  |  2012-12-31 14:48  |  Skatīts: 1278x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] [3] [4] [5] 6 [7] [8] [9] [10] |