Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

SEEBURG 2015


 Ir pagājis krietns laiks, kad atgriežos pie savām atmiņām, piedzīvojumiem un pārdzīvojiem. Jūtu nepieciešamību salikt visu pa plauktiņiem, jo bija darbs, un nācās strādāt ļoti intensīvi. Pie tam viss janvāris pagāja zem slimības zīmes. Var jau būt kāds iemesls, Kazas gads tuvojas beigām. Bet var jau būt, ka šis iemesls nav īstais.

Konkrēti. Uz Grobiņām nolēmu doties nevis tādēļ, lai apskatītu pašas Grobiņas, bet tāpēc, ka tur bija atkal paredzēts sabraukt vikingiem. Tā kā Grobiņās bija arī 320. dzimšanas dienas svinības, tad brauciens bija ļoti labs un interesants.

Kā tagad atceros, ka laiks gan bija draņķīgs, lija lietus. Brīžiem lija pilnīgi neizturami. Un tad domāju: es un bez lietussarga! – tas ir sadisms man. Bet nu braucu kopā ar savējiem. Sākumā jau dzirdēju: “Nu, varbūt… nu nezinām, vai brauksim… kā tad nu būs…” Bet man jau arī sanāca pietiekami negatīvi ņerkstēt: vikingi, vikingi, vikingi, vikingi…

...
Komentāri (0)  |  2016-02-03 15:58  |  Skatīts: 6613x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


E.Dambja "Cerību zvaigznes" prezentācija


Paiet laiks, un dzejoļus paretam lasu es. Bet bieži es esmu arī draugiem.lv. Un tā nu sekojot interesējošām lietām, saskāros ar Egīla Dambja dzejoļiem. Turpat draugiem.lv bija iespējas iepazīties ar viņa dzeju.

Laiks gāja, dzejoļus lasīju un tad pienāca brīdis, kad tiku uzaicināta uz literāri muzikālu vakaru, kur tika prezentēta E.Dambja jaunā grāmata „Cerību zvaigzne”.

Labprāt es lasu viņa dzeju, jo raksta viņš par ticību, cerību, prieku un bēdām, vilšanos un nodevību, par mīlestību, cilvēkiem un cilvēciskumu, par pasauli, kurā dzīvojam un savu iekšējo pasauli.

Dzejoļa prezentācija bija ļoti interesanta, uzstājās viņš un izteica savu dzīves skatījumu. Bet ne jau tas bija būtiski, būtiski bija tas, kādu viņš redz dzīvi un kā tā tiek izteikta dzejā!

...
Komentāri (2)  |  2013-12-17 21:35  |  Skatīts: 2539x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Cosmopolitan Shopping Night (rudens/ziema 2013)


Bija Ieskats rudens/ziemas sezonā 2013 Shopping Night. Piefiksēju, ka tiek veikta uzņēmumu piedāvājumu pārdomāta reklāma. Baltijas apstākļos bija reklamētas drēbes, kurām dominēja pāreja no baltā uz melno. Tajā pašā laikā katram modelim bija kāds interesants akcents – vai nu tā bija spilgta šalle dzeltenā krāsā, svītraina cepure, mētelis no divu tipu materiāliem u.c. Nedaudz mulsināja īsie svārki vai kleitas, jo aukstos apstākļos būtu labi parūpēties par veselību, tas nozīmē padomāt par kājām. Nevienu garu svārku, toties ļoti bieži bija redzamas bikses, saplēsti džinsi.

...
Komentāri (0)  |  2013-10-13 15:56  |  Skatīts: 1710x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


RVKB 25 gadi un G.Gedrovica 85 gadu jubileja2013. gada 12 septembrī Latvijas Arhitektu savienībā bija lieli svētki. Savu 85 gadu jubileju atzīmēja Gunārs Gedrovics.

Ikvienam no mums gadi paskrien, un kādreiz tik ļoti gribas tos apstādināt. Dzīve ne vienmēr ir viegla, bet tajā pašā laikā tā var būt piesātināta un bagāta. Tā arī bija Gunāram. Vai tad viegli bija būt 16 gadu vecumā iesauktam Vācijas gaisa spēkos, 25 gadus notiesātam un izsūtītam uz Solikamsku? Rehabilitācija pēc 7,5 gadiem. Iespēja atgriezties Latvijā. Nav viegli, bet tajā pašā laikā bija iegūta tik liela dzīves bagāža.
...
Komentāri (0)  |  2013-09-18 00:21  |  Skatīts: 6692x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


The Tall Ships Races


25.07.2013.

27.07.2013.

28.07.2013.

Par pasākumiem saistītiem ar regati informācijas bija tik daudz, ka to var apskatīt arī internetā. Bet var minēt arī atsevišķus interesantus faktus.
...
Komentāri (0)  |  2013-07-28 21:44  |  Skatīts: 3536x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Izstāde „Latviešu dziesmu svētki laiku lokos”


2013.gada 27. jūnijā Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā Misiņa bibliotēkā bija atklāta Dziesmu svētkiem veltītā izstāde. Izstādes autore ir Inguna Mīlgrāve.

Šis pasākums ir tik ļoti saistīts ar pašreizējiem notikumiem Latvijā, kad 30. jūnijā Dziesmusvētku parkā Viesturdārzā notika Dziesmu un deju svētku atklāšanas pasākums, ka nāk prātā Dziesmu un Deju svētku vēsturiskie notikumi.

I Vispārējie latviešu Dziedāšanas svētki (laika gaitā Dziesmusvētku nosaukums, kā jau viss mūsu dzīvē, arī ir mainījies) notika 1873. gadā no 26. līdz 29. jūnijam (pēc jaunā stila no 8. līdz 11. jūlijam), un tad tajos piedalījās 45 kori. Tajā laikā dziesmu svētku programmu veidoja trīs koncerti.
...
Komentāri (0)  |  2013-07-03 21:47  |  Skatīts: 5399x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pārdaugavas svētki Arkādija parkā


Pārdaugavas svētki nu jau vairs nav pirmo gadu. Patīkami bija tas, ka to programma bija ļoti daudzveidīga. Bija gan priekšnesumi, gan bērniem nodarbības, bija arī tirdziņš sarīkots, bet pašā vakarā bija zaļumballe.

Priekšnesumos varēja skatīties un klausīties folkloras kopu „Vārpas”, deju ansambli „Pērle”, grupu „Musiqq”, bet Zaļumballē bija „Sestā jūdze”.

Kā par brīnumu, bērni tiešām bija nodarbināti, varēja zīmēt, varēja darboties Mežģī, gan pa vienam, gan pa diviem, gan pa trijiem, tā arī pa četriem. Tajā pašā laikā varēja izstaigāt Arkādija parku un darboties radošās darbnīcās un izbaudīt pašmāju dažādus gardumus.
...
Komentāri (0)  |  2013-06-26 22:51  |  Skatīts: 4397x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dejas dienas 2013


29.aprīlī jau 31 gadu pēc kārtas visā pasaulē tiek svinēta Starptautisko Deju diena. Dejas, kustības popularizēšana ne tikai profesionāļu vidū, bet arī interesentu vidū veicina radošas izpausmes, māca interesentus izpausties pavisam citā gaisotnē un citā veidā. Pateicoties plānotajiem pasākumiem Deju dienas laikā, pieaug interesentu skaits, ne tikai palielinās cilvēku vēlme uzzināt kaut ko vairāk par deju, par izpausmi tajā, izprast, kā deja iedarbojas uz ķermeni un domāšanu.

Tieši tā arī šogad 27. aprīlī interesentiem bija iespēja iepazīties ar dejām. Dejas skaistums vienmēr atstāj pozitīvu ietekmi uz cilvēkiem, un pēc paraugdemonstrējumiem un iespējas arī pašam izbaudīt dejas prieku, cilvēki atstāja deju zāles apgaroti un ar brīnišķīgu labsajūtu.

...
Komentāri (0)  |  2013-05-01 00:26  |  Skatīts: 8559x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alfeja Bromulta 100 gadu jubilejas izstāde


Virtuālās izstādes atklāšanas pasākumā RCB bija iespējams iepazīties ar viena no interesantākajiem māksliniekiem-gleznotājiem dzīvi un daiļradi. Alfeja Bromulta daiļrade ir bijusi ļoti radoša un bagāta. Iepazīstoties ar virtuālo izstādi, nevar nepamanīt, cik meistarīgi gleznotājs parādīja padomju laika noskaņojumu, bet tajā pašā laikā viņa darbi bija pietiekami reālistiski, lai tajos varētu atšķirt gan realitātes nianses, gan tā laika politiskās prasības.


Atsauksme no  Latvijas Valsts arhīva vietnes:

...
Komentāri (0)  |  2013-05-01 00:11  |  Skatīts: 10146x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


ELKOR pavasara vasaras kolekcija


Lēni, lēni Latvijā ienāk siltums. Cilvēki ir noilgojušies pēc saules, silta laika un ziediem. Apmeklējot Elkor un iepazīstoties ar viņu piedāvāto pavasara vasaras kolekciju, var redzēt tieši to, ko mēs visi gaidām, pēc kā esam noilgojušies. Sievietēm ir spilgtas košas drēbes, pārklātas ar ziediem, vairs nedominē tumšās krāsas kādas mēs redzam ziemā uz ielas. Un ir cerības, ka pavasarī vasarā tomēr uzlabosies noskaņojums, jo drēbes atspoguļo cilvēka izjūtas, vēlmes un gaidas. Mēs gaidām vasaru, maigu vēju, jūru un sauli, kad viss zied, un ir iespējas izbaudīt jūru.
Komentāri (0)  |  2013-04-14 10:36  |  Skatīts: 4452x         Ieteikt draugiem       TweetMe        DalītiesLapa | 1 [2] [3] [4] [5] |