Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Dejas dienas 2013


29.aprīlī jau 31 gadu pēc kārtas visā pasaulē tiek svinēta Starptautisko Deju diena. Dejas, kustības popularizēšana ne tikai profesionāļu vidū, bet arī interesentu vidū veicina radošas izpausmes, māca interesentus izpausties pavisam citā gaisotnē un citā veidā. Pateicoties plānotajiem pasākumiem Deju dienas laikā, pieaug interesentu skaits, ne tikai palielinās cilvēku vēlme uzzināt kaut ko vairāk par deju, par izpausmi tajā, izprast, kā deja iedarbojas uz ķermeni un domāšanu.

Tieši tā arī šogad 27. aprīlī interesentiem bija iespēja iepazīties ar dejām. Dejas skaistums vienmēr atstāj pozitīvu ietekmi uz cilvēkiem, un pēc paraugdemonstrējumiem un iespējas arī pašam izbaudīt dejas prieku, cilvēki atstāja deju zāles apgaroti un ar brīnišķīgu labsajūtu.

...
Komentāri (0)  |  2013-05-01 00:26  |  Skatīts: 8559x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alfeja Bromulta 100 gadu jubilejas izstāde


Virtuālās izstādes atklāšanas pasākumā RCB bija iespējams iepazīties ar viena no interesantākajiem māksliniekiem-gleznotājiem dzīvi un daiļradi. Alfeja Bromulta daiļrade ir bijusi ļoti radoša un bagāta. Iepazīstoties ar virtuālo izstādi, nevar nepamanīt, cik meistarīgi gleznotājs parādīja padomju laika noskaņojumu, bet tajā pašā laikā viņa darbi bija pietiekami reālistiski, lai tajos varētu atšķirt gan realitātes nianses, gan tā laika politiskās prasības.


Atsauksme no  Latvijas Valsts arhīva vietnes:

...
Komentāri (0)  |  2013-05-01 00:11  |  Skatīts: 10146x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


ELKOR pavasara vasaras kolekcija


Lēni, lēni Latvijā ienāk siltums. Cilvēki ir noilgojušies pēc saules, silta laika un ziediem. Apmeklējot Elkor un iepazīstoties ar viņu piedāvāto pavasara vasaras kolekciju, var redzēt tieši to, ko mēs visi gaidām, pēc kā esam noilgojušies. Sievietēm ir spilgtas košas drēbes, pārklātas ar ziediem, vairs nedominē tumšās krāsas kādas mēs redzam ziemā uz ielas. Un ir cerības, ka pavasarī vasarā tomēr uzlabosies noskaņojums, jo drēbes atspoguļo cilvēka izjūtas, vēlmes un gaidas. Mēs gaidām vasaru, maigu vēju, jūru un sauli, kad viss zied, un ir iespējas izbaudīt jūru.
Komentāri (0)  |  2013-04-14 10:36  |  Skatīts: 4452x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


ViļņaUn tad es iebraucu Viļņā. Uz kāda kioska tur sēdēja mazs eņģelītis – ne īsti priecīgs, ne īsti bēdīgs. Viņš sēdēja pats savā nodabā un it kā smaidīja pats sev. Bet varbūt viņš smaidīja par to, ka ir Lieldienas ziemā? Nu kā tā var būt? Ir iestājies pavasaris, bet tajā pašā laikā ziema ir pilnā sparā. Snieg sniegs, viss balts un pavasara dzīvības pazīmes pat nemana.

Kāda tad ir Viļņa? Katrs, kas brauc uz kādu pilsētu iet uz tām vietām, kuras griba apskatīties. Man tik ļoti bija gribējies izjust vecpilsētas garu, gribējās paskatīties nevis mūsdienu Viļņu, bet gan tās vēstures atspulgu. Un tā es izgāju cauri šaurajām vecpilsētas ieliņām. Ir skaista Viļņa. Arheoloģiskie izrakumi tajā vēsta, ka Viļņa bija jau X-XI gadsimtā, tikai tā bija pilsēta no koka. Pēc tam jau sāka celt akmens pilsētu un tagad pilsētai pāri klājas jau mūsdienu modernais pārklājums, tikai vietām uz mājām tiek atstāti laukumi, kas nav pārklāti ar mūsdienu slāni, un tur redzami gan ķieģeļi, gan akmeņi. Tā nu cilvēki staigājot pa ielām, pēc šiem laukumiem var noteikt, cik veca ir māja.
...
Komentāri (0)  |  2013-04-03 16:42  |  Skatīts: 1930x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Izstāde „Džeņ, Šaņ, Žeņ mākslā” (Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā”)


Kopš 2004.gada jūlija starptautiskā izstāde „Džeņ, Šaņ, Žeņ mākslā” (Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā”) ir apceļojusi vairāk nekā 50 valstis un 200 pilsētas visā pasaulē. Visi izstādes darbu autori praktizē Faluņgun (sauktu arī par Faluņ Dafa), kas ir apziņas un ķermeņa pilnveidošanas prakse.

Četri no šiem māksliniekiem, tāpat kā miljoniem citu vajāšanām pakļauto Faluņgun paraktizētāju Ķīnā, ir personīgi pieredzējuši Ķīnas komunistiskā režīma brutālo iebiedēšanas, propogandas un vardarbības kampaņu. Cenšoties apturēt šīs miermīlīgās prakses necilvēcīgo apspiešanu, profesors Džan Kuņluņs kopā ar citiem māksliniekiem nolēma mākslā izpaust savu izpratni par Visumu un dzīvību.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-28 22:02  |  Skatīts: 5052x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mīlas dzērieni un dziras


Jau kādu laiku ir pavasaris, bet aiz logiem vēl ir visīstākā ziema. Visi ir noilgojušies pēc saules, zaļas zāles un ziediem. Cilvēkiem pavasaris asociējas ne tikai ar dabas mošanos, bet arī ar jūtu kāpumu un mīlestību. Un tad dodoties uz LU Botānisko dārzu varēja manīt nelielu ievadu uz pavasari, jo varēja iepazīties ar mīlas dzērieniem. Pameklējot internetā, paskatoties literatūru var atrast tik daudz mīlas dzērienu…

Ir jau tā, ka mīlas dzērienus jau nav jātaisa no mistiskām zālēm, vienkārši jāizmanto jau mums zināmie augi un pārtikas produkti. Tos izmantojot var kāpināt jutekliskumu un emocionalitāti. Līdz ar to, piedāvāto mīlas dzērienu sastāvdaļas mums visiem ir zināmas. Tajā pašā laikā var iepazīties arī ar afrodiziakiem. Kas tie tādi ir, kāpēc tie tiek lietoti un kā viņus var pasniegt.

...
Komentāri (2)  |  2013-03-18 10:50  |  Skatīts: 2213x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


LU Botāniskais dārzsPasaulē ir aptuveni 2000 botānisko dārzu. Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir viens no parkveida objektiem. Pavasarī, kad telpās zied acālijas, un ir iespējams apmeklēt Tauriņu māju, noteikti ir ieteicams iziet cauri Palmu mājai un Mitro tropu augu ekspozīcijai.

Latvijā palmas, milzu skujkokus, gumijkokus iespējams apskatīt tikai LU Botāniskajā dārzā. Ejot cauri Palmu mājai sākotnēji pat nav iespējams aptvert, cik milzīgas ir palmas. Un tad, ejot garām kādam tropiskam augam, tā vien gribas apsēsties viņam blakus un pasapņot. Cik daudz pilsētā ir koku un augu, mēs nezinam, bet šādi koki un augi gan Rīgas centrā neaug. Krāšņi, skaraini, krāsaini.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-18 10:31  |  Skatīts: 3538x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Acālijas


Acālijas – skaisti, prasīgi augi. Reti kurš zina, ka acāliju, ka augu nosaukums no grieķu valodas ir sauss. Acālijas ir tik skaistas, tik krāsainas. Vienu dienu visi ziedi ir pumpuros, bet nākamajā visi ir uzplaukuši. Un tad vairs nav pumpuru, ir tikai skaista un krāsaina ziedu jūra.

Mēs zinām, ka Latvijā audzē acālijas mājās, bet brīvā dabā tās zied austrumu Āzijā, Karpatos un Kaukāzā. Vai mēs vispār varam iedomāties, visu kalnu nogāzi ar ziediem? Diez vai. Mājās? Arī ir grūti, jo augi aug mitros apstākļos pavēsās telpās, bet Latvijas dzīvokļos ar centrālo apkuri praktiski nav iespējams radīt acālijām piemērotu apstākļus.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-17 18:37  |  Skatīts: 4300x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tauriņu māja


LU Botāniskajā dārzā ir iespējams apmeklēt Tauriņu māju. Ieejot tajā ir sajūta it kā būtu īsti tropi. Skaisti un krāsaini tauriņi, augu smarža un daudz daudz tauriņu. Mazi un lieli, krāsaini. Interesanti bija jau tas, ka neilgu laiku mierīgi stāvot uz vietas, tauriņš varēja uzsēsties man uz galvas. Tas bija tik īpatnēji. Skaists, liels tauriņš kā krāsaina matu sprādze man uz galvas. Bet ieejot iekšā, telpā bija +30 grādi, ļoti liels mitrums. Brīžiem likās, ka uz galvas pil, un tajā pašā laikā, kur vien es nepagriezos, apkārt bija tropu augi un lidoja tauriņi.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-16 20:42  |  Skatīts: 4380x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vācu arhitekti Latvijā


2013. gada 21. februārī Latvijas Arhitektu savienībā notika grāmatas „Vācu arhitekti Latvijā” atvēršanas pasākums. Grāmatas autori ir Jānis Krastiņš, Ojārs Spārītis, Imants Lancmanis, Pēteris Blūms, Jānis Lejnieks, Eižens Upmanis un Jānis Dripe. Grāmata tapa pateicoties Vācijas Federālajai iekšlietu ministrijas (BMI), Vācijas vēstniecības Latvijā, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Gētes institūta Rīgā, Konrāda Adenauera fonda un SIA „Bauplan Nord” atbalstam. Grāmatas projekta iniciators, realizētājs un izdevējs - NVO Latvijas Vācu savienība.


...
Komentāri (1)  |  2013-03-01 22:13  |  Skatīts: 3314x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] [8] [9] [10] |