Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Sestā tikšanās. Restartējot saknes: es protu vācu valoduSestās tikšanās pasākumā „Restartējot saknes: es protu vācu valodu” gan Ingmārs Čaklais, gan Andrejs Svilāns aizskāra jautājumu, kas saistīts ar valodas apguvi. Mūsdienās tas ir viens no aktuālākajiem jautājumiem, jo meklējot sev darba vietu arvien vairāk parādās prasības zināt vairākas valodas. Ir zināms, ka LPSR laikā notika rusifikācija, bet tagad obligātā prasība ir zināt latviešu valodu – valsts valodu, krievu valodu, jo Latvija ir pietiekami daudz mazākumtautību pārstāvju, kas runā krieviski, pietiekami daudz tūristu ir arī no bijušās PSRS, kur vecāka gadagājuma cilvēki labi zināja krievu valodu, tajā pašā laikā angļu valoda ir būtiska internetā, bet vācu valoda arvien vairāk ienāk pasaulē. Cilvēki mācās, apgūst valodas, bet tik un tā pēc viņu runas var atpazīt, vai tie ir vai nav vietējie iedzīvotāji. Ja skatās uz ieceļotāju bērniem, tad viņi valodas apgūst krietni ātrāk un runā arī viņu valoda ir krietni labāka un kolorītāka. Paiet gadi, un vecāki konstatē, ka mājās neatkarīgi no valodas, kurā tiek runāts, bērni saprot visu vecāku teikto.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-21 15:56  |  Skatīts: 2069x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Staro Rīga 2012


 

2012. gadā 15. - 18. novembrī noritēja 5.Gaismas festivāls “Staro Rīga”.
Šajā gadā festivālā spēcīga iezīme bija par godu Latvijai, jo ik pa brīdim varēja manīt gaismas karogus sarkanbaltsarkanā krāsā. 
Festivāls bija spožs ar saviem interesantajiem tehniskajiem risinājumiem. Jebkurš no cilvēkiem, izejot cauri Rīgai un iepazīstoties ar gaismas objektiem, varēja atrast savam skatam piemērotāko objektu. Viedokļu, gaismas objektu interpretācija bija dažāda, bet jebkurā gadījumā krāsu spilgtums atstāja gaismas stariņu cilvēku sirdīs šajā tumšajā laikā. Un tieši pateicoties tumsai, gaismas spēle bija īpaši spilgta.

 

...
Komentāri (0)  |  2012-11-18 23:18  |  Skatīts: 28370x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Septītā - pēdējā tikšanās. Restartējot saknes: izglītojamiesRestartējot saknes: izglītojamies noslēdzošajā tikšanās reizē bija Ģertrūdes baznīcas apmeklējums.

Baznīca pirmo reizi senajos rakstos bija pieminēta 1413. gadā un nes Sv. Ģertrūdes vārdu. Baznīca savas pastāvēšanas laikā ir septiņas reizes degusi un atjaunota, jo sākotnēji tā bija celta no koka. Ģertrūdes baznīca bija ne tikai postīta, bet arī 15. gadsimta beigās tai pie durvīm tika piesists paziņojums ar katoliskās baznīcas lāstu, kas bija arhibīskapa un ordeņa cīņu par virskundzību rezultāts. 1477. gadā no Romas pāvesta pienāca ziņa par pilsētas atbrīvošanu no lāsta

Esošā baznīcas mūra ēka uzcelta 1866. gadā pēc J.D.Felsko projekta laukumā, kas tika atvēlēts tai 1813. gadā. Viņa mūža laikā baznīcas projekts bija visgrandiozākais. Būvdarbus veica mūrnieku meistars Krīgers, kurš ieguva iespēju to veikt mazāksolīšanā.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-11 18:15  |  Skatīts: 7604x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Piektā tikšanās. Restartējot saknes: es protu vācu valodu


Mazās valstīs arvien būtiskākas kļūst valodu zināšanas. Klausosoties Anitu Daukšti, „Neatkarīgā Rīta avīze Latvijai” galveno redaktori, nākas pārdomāt, cik būtiska ir valoda mūsu ikdienas dzīvē, jo bērniem mācoties skolā, angļu valoda ir jāmācās obligāti. Un tad parādās jautājums: kuru valodu izvēlēties krievu vai vācu valodu?

Šis jautājums atklāj mūsu intereses un arī reālās vides prasības ikdienā. Arvien vairāk vecāki dod priekšroku krievu valodai, jo ļoti daudzās darba vietās tiek uzsvērta prasība zināt krievu valodu, īpaši tas ir manāms apkalpojošā sfērā. Līdz ar pieprasījuma samazināšanos skolās pēc vācu valodas, tās stundu skaits un prasības vācu valodas mācību kvalitātē samazinās. Skolēni beidz vidusskolu, pietiekami daudzi labi pārzina angļu valodu, diezgan sakarīgi spēj runāt krievu valodā, bet vācu valodas zināšanas, mācoties skolā, neiegūst, jo Latvijā vācu valoda tiek maz izmantota.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-08 22:16  |  Skatīts: 5398x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas Akadēmiskā bibliotēka


LU Akadēmiskā bibliotēka ir vispārpieejama universāla zinātniska bibliotēka. Tajā tiek veikta iespieddarbu, rokrakstu, elektronisko izdevumu un citu dokumentu uzkrāšana un saglabāšana.

LU akadēmiskā bibliotēka ir viena no senākajām publiskajām bibliotēkām Eiropā. Tā bija izveidota 1524. gadā. Līdz 1945. gadam bibliotēkas nosaukums bija Rīgas pilsētas bibliotēka, LPSR laikā to sauca par Valsts vēsturisko bibliotēku, 1946. gadā to pārdēvēja par Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas Fundamentālo bibliotēku, 1992. gadā – Latvijas Akadēmisko bibliotēku, bet 2009. gadā tās nosaukums tika mainīts par LU Akadēmisko bibliotēku.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-08 10:59  |  Skatīts: 6732x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


LILIT privilēģiju diena


3. novembrī universālveikalā ELKOR Plaza bija LILIT Privilēģiju diena.

Pasākums tiešām bija veiksmīgs un interesants, jebkurš ELKOR apmeklētājs varēja justies gaidīts. Bija šampanietis un lieliska mūzika, pasākumu programma bija labi saplānota un interesanta.

Ļoti daudzus apmeklētājus piesaistīja Rudens/ziemas modes skate. Noskatoties piedāvātos modeļus, bija ļoti patīkami secināt, ka ikviens no modeļiem ir piemērots ikdienai, un tajā pašā laikā neskatoties uz savu atturību, tas bija pietiekami grezns. Īpašu iespaidu atstāja krāsu gamma, jo tā pilnībā atspoguļoja rudens/ziemas toņus. Spilgti elementi modeļos pasvītroja, uzsvēra eleganci un piesaistīja uzmanību, jo šo gadalaiku ikdienā Latvijas iedzīvotāji ir pieraduši ģērbties tumšās drēbēs, bet tieši neliels aksesuārs vai kāda apģērba detaļa palīdz pasvītrot personības individualitāti, kas tik ļoti ir nepieciešams, lai paceltu savu nosakņojumu, rudenī vai ziemā.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-04 15:51  |  Skatīts: 4187x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sestā tikšanās. Restartējot saknes: izglītojamies


Mākslas muzejs Rīgas Birža

Rīgas Birža ir vaļā nu jau gadu. 2012. gadā, šogad, Rīgas Birža ir pieteikta Eiropas Muzeju Foruma balvai „Eiropas gada muzejs”, un ir viens no 28 muzejiem, kas iekļuvuši konkursa otrajā kārtā. 2013. gada maijā būs paziņots otrās kārtas „Eiropas kārtas muzeja” balvas ieguvējs. Pēc muzeja atvēršanas, gada laikā, to ir apmeklējuši120000 skatītāji.

Muzejā ir trīs lieliskas ekspozīcijas: gleznu, Rietumu un Austrumu mākslas galerijas.

Rīgas Birža pamatoti lepojas ar savu vācu mākslas kolekciju, kas skaitliski ir vislielākā un daudzveidīgākā. Muzejā ir izstādīti spožākie tās paraugi. Īpašu uzmanību var vērst H.Makarta darbiem, kuri radās pateicoties H.Makarta un Vāgnera draudzībai. Kā nozīmīgāko H.Makarta gleznu muzeja kolekcijā var redzēt H.Makarta „Lapitu un kentauru cīņa”. Tā ir nozīmīga ne tikai starp mākslinieka darbiem, bet tā ir vislielākā glezna muzeja kolekcijā. Muzejā ir izstādīti divi darbi H.Makarta darbi, kas veltīti operu tetraloģijai „Nībelungu gredzens”.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-03 23:01  |  Skatīts: 6469x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


LR Ārlietu ministrija


LR Ārlietu ministrija izstrādā un īsteno valsts ārlietu politiku. Ārlietu ministriju politiskā līmenī vada ārlietu ministrs. Stājoties darbā ārlietu ministrs nosaka savas darbības mērķus un uzdevumus, līdz ar to ārlietu politikas virzieni mainās atkarībā no ārlietu ministra skatījuma politiskā virziena prioritātēm. Tikai iepazīstoties ar katra ministra izvirzītā mērķi un uzdevumiem, ir iespējams gūt priekšstatu ar valsts ārlietu politiku konkrētajā laika posmā.

Ārlietu ministrija bija izveidota 1918. gadā, un tika likvidēta pēc Latvijas inkorporācijas PSRS. LR Ārlietu ministrija savu darbību atsāka 1991. gada 21. augustā.

Foto 
...
Komentāri (0)  |  2012-11-02 20:47  |  Skatīts: 5150x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


RIGA FASHION WEEK; QOOQOO


Šonedēļ, no 30. oktobra līdz 3. novembrim notiek RIGA FASHION WEEK. Man bija iespēja tuvāk iepazīties ar QOOQOO modes zīmolu. Modes skatē bija prezentēta pavasarīga kolekcija, kura atstāja uz mani gaišuma, viegluma sajūtu. Neskatoties uz to, ka tagad ir rudens, man sagribējas pavasarīgi vasarīgu laiku, jo tad kaut kas no kolekcijas būtu piemērots arī man. Uzpūšot nelielam vējiņam, uzspīdot saulītei, tādās drēbēs es justos viegli un labi, galvenais, ka es iekšēji justos brīvi, un tad rodas jautājums, varbūt tieši iekšēja brīvība man ir nepieciešama? Ikdienā es nevaru tā justies, jo ir pienākumi, un arī laiks ietekmē. Lai ko arī cilvēki nedomātu, bet drēbes ietekmē gan cilvēka iekšējo sajūtu, gan noskaņojumu, gan rada laimes sajūtu. 

Droši vien Latvijā ir nepieciešams vairāk gaišu krāsu, krāsainu drēbju, kuras agri vai vēlu varētu ietekmēt mūsu iekšējo sajūtu. Varbūt tas arī mūs iemācīs biežāk smaidīt...

Kā secinājumu varu atzīmēt to, ka jutos apmierināta par to, ka apmeklēju skati. Man patika, un noskaņojums uzlabojās!

Ievietots arī

...
Komentāri (0)  |  2012-11-01 22:04  |  Skatīts: 1360x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tartu
Tartu (Tērbata, vāc. Dorpat) ir otrā lielākā Igaunijas pilsēta. Tartu ir intelektuālais un kultūras centrs, jo Tartu sāka darboties pirmā Baltijas guberņu universitāte.

Pirmo reizi Tartu bija minēta 1030 gadā Nestora hronikā. Tajā laikā Jaroslavs Gudrais bija ieņēmies ugauņu pilskalnu, kur nodibināja pilsētu un nosauca to par Jurjevu. Krievzemes vara Tartu turpinājās līdz 1061. gadam.

1215. gadā Tartu nopostīja letgaļu karaspēks. 1223. gadā ugauņi nogalināja Tērbatas fogtu Johanesu un atguva pilsētu, bet par tās ķēniņu kļuva Kokneses ķēniņš Vetseke.

...
Komentāri (0)  |  2012-10-30 12:31  |  Skatīts: 2919x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] 8 [9] [10] |