Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Grīziņkalns


Grīziņkalna parks kādreiz bija 1905. gada parks. Šobrīd tur gan ir restaurācijas darbi, bet vienu rudens dienu, ierodoties tur, varēja redzēt, ka Grīziņkalns zelta lapu laikā ir nepārspējami skaits neskatoties uz restaurācijas darbiem.

Par 1905. gada parku to sauca tāpēc, ka 1905. gada revolūcijas laikā tur diezgan bieži norisinājās strādnieku sapulces. Man šis laiks bija pārāk tāls, līdz ar to es vairāk izbaudu pašu parku kā atklāto dārzu pilsētā. Un kāpēc gan ne, ja tur var pastaigāt un relaksēties?

Kādreiz atceros arī Jāņa Grīziņa Vārnu ielas republiku, un tad ir vēlme pastaigāt pa Grīzīņkalna rajonu un paskatīties kā tagad tur izskatās, galu galā Grīzņkalna rajons robežojas ar Brasas, Purvciema Centra apkaimēm. Jā, 2013. gadā Krāsotāju un Lienes ielas stūrī tika atklāts koka ēku restaurācijas centrs "Koka Rīga", kuru arī ir vērts apskatīt, jo tas saistās ar vēsturi. Tā nu es pagaidīšu, kad restaurācijas darbi beigsies, būs pavasaris vai vasara un pastaigāšu pa Grīzņkalna parku un tā apkaimi.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-26 13:35  |  Skatīts: 3457x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Bastejkalns


Garām Bastejkalnam man bieži nākas iet garām un šad tad patīk vienkārši pastaigāt. Ja ir laiks, tad to arī daru.

Bastejkalns ir pietiekami populāra vieta Rīgā. Šoruden pie manis griezās arī tūristi ar lūgumu viņus nofotografēt, jo bija skaists rudens. Krāsains, zeltains un laiks bija patīkams. ‘

Ja atceras nedaudz no Bastejkalna vēstures, tad var atzīmēt, ka tas ir mākslīgs kalniņš, kas ir 15 m augsts. Turpat netālu ir tiltiņš, netālu ir arī strautiņi ar kaskādēm un ūdenskritumiem. Ir uzstādītas arī skulptūras, bet, ja ir vēlme atpūsties, tad var apsēsties uz soliņa un atpūtināt kājas.

Vasarā ir pietiekami daudz krāšņu rakstu no ziedu stādījumiem, bet, ja tuvojas kanāla malai, tad var vērot pīles, kuras var arī pabarot.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-26 13:12  |  Skatīts: 1829x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mīlas dzērieni un dziras


Jau kādu laiku ir pavasaris, bet aiz logiem vēl ir visīstākā ziema. Visi ir noilgojušies pēc saules, zaļas zāles un ziediem. Cilvēkiem pavasaris asociējas ne tikai ar dabas mošanos, bet arī ar jūtu kāpumu un mīlestību. Un tad dodoties uz LU Botānisko dārzu varēja manīt nelielu ievadu uz pavasari, jo varēja iepazīties ar mīlas dzērieniem. Pameklējot internetā, paskatoties literatūru var atrast tik daudz mīlas dzērienu…

Ir jau tā, ka mīlas dzērienus jau nav jātaisa no mistiskām zālēm, vienkārši jāizmanto jau mums zināmie augi un pārtikas produkti. Tos izmantojot var kāpināt jutekliskumu un emocionalitāti. Līdz ar to, piedāvāto mīlas dzērienu sastāvdaļas mums visiem ir zināmas. Tajā pašā laikā var iepazīties arī ar afrodiziakiem. Kas tie tādi ir, kāpēc tie tiek lietoti un kā viņus var pasniegt.

...
Komentāri (2)  |  2013-03-18 10:50  |  Skatīts: 2213x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tējnīca "Tējas un sarunas"


Kādā pēcpusdienā, ejot pa Mūkusalas ielu, konstatēju, ka laika līdz nākamajam “action” paliek maz, bet ēst gribas. Paskaitļoju un secināju, ka nekas tuvumā it kā “neatrodas” un nāksies vien man braukt uz centru, kas atkal bija laika zudums. Tas nu gan nebija iepriecinošs fakts, tā kā moments, kad, ejot uz priekšu, pamanīju pie vienām durvīm velosipēdu, izrotātu ar gaismiņam, bija pozitīvs, jo konstatēju, ka tieši šeit būs tās durvis pa kurām varēs ieiet un atrast kaut ko ēdamu.
Patīkami bija tas, ka manas cerības attaisnojās. Es tiešām varēju paēst un padzert tēju, bet būtiskāks likās pats tējnīcas noformējums. Bija sajūta, ka iegāju vietā, kur valda Raganas. Tējnīcā bija teātra lelles un E.Rozenfelda izstāde “Masku balle”. Trūka tikai dzīvie personāži, pašas Raganas. Klusi, mierīgi, komfortabli ar kamīnu. Sarunām un atpūtai piemērota vieta.
...
Komentāri (0)  |  2012-12-18 12:04  |  Skatīts: 2400x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.