Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Pī dzīve


Publicitātes fotoPī dzīve - Pī stāsts. Skatījos un apbrīnoju režisoru. Indiešu filma. Indiešu, bet tik neraksturīga indiešiem. Režisors Angs Lī ir dzimis Taivānā. Tiek atzīts uzskatīts par unikālu kultūrhameleonu, un tas noteikti ir saistīts ar viņa spēju iejusties citas pasaules vidē. No vienas puses tik primitīvs stāsts, bet no otras puses tik sarežģīts.
Filmā tik ļoti veiksmīgi parādīta tradicionālā cilvēku iekšējā pasaule. Cilvēkiem pasaule ir sadalīta labā pasaulē ar pareiziem lēmumiem un pareizu rīcību un slikta pasaulē ar nepareiziem lēmumiem un nepareizu rīcību. Tajā brīdī, kad Pī, būdams vēl zēns, deva tīģerim Ričardam Pārkeram gaļu, iespējams radās pirmā saikne ar tīģeri. Varbūt tas bija liktenīgi un vai tas bija pareizi? Es skatījos un domāju, kas būs? Ričards Pārkers varēja pieņemt gaļu no Pī, bet varēja būt savādāk. Ričards Pārkers varēja Pī iekost, sakropļot roku. Kas zina, kas vēl varēja būt? Tajā pašā laikā Pī tēva domāšana un rīcība bija tik tipiska mūsdienu pasaules cilvēku domāšanai un rīcībai, tā bija pareiza. Pēc tēva rīcības nebija zināms, kā varētu risināties notikumi tālāk? Bet tas bija tikai stāsta ievads.
...
Komentāri (0)  |  2012-12-24 16:16  |  Skatīts: 7314x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Priecīgus Ziemassvētkus! Merry Christmas!


Tā gaisma, ko izstaro svece,
Tas gaišums, kas liesmiņā plīvo,
Izplēn, pazūd un gaist.
Bet gaisma, kas cilvēkā dzīvo,
Un siltums, ko izstaro sirds,
Tas nezūd. Tas palīdz.
Un mirdz.

(V. Egle)

Komentāri (0)  |  2012-12-24 12:22  |  Skatīts: 2066x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Pēdējā tikšanās. Restartējot saknes: es protu vācu valodu


Restartējot saknes: es protu vācu valodu pēdējās tikšanās reizē uzstājās Inese Mičule. Viņa atklāja ne tikai savu dzīves pieredzi un pasaules uztveri, bet arī lūgšanas nozīmi un spēku. Mēs bieži vien neapzināmies par lūgšanas spēku. Tajā pašā laikā cilvēki bieži vien tomēr griežas ar lūgšanu pie radiniekiem, draugiem, kolēģiem un arī pie Dieva. Griežoties ar lūgšanu, tajā pašā laikā mēs vienkārši noliedzam to, jo dziļi dziļi savās domās saglabājam neticību tam, ka mums tiks palīdzēts. Mainīt savu viedokli ir grūti, gandrīz neiespējami, bet tomēr tas ir iespējams. Prasot, pēc sava viedokļa sev nepieciešamo, cilvēks to nevar dabūt tad, ja viņa vārdos un izjūtās ir dusmas, aizvainojums vai sāpes. Tas nozīmē, ka ir nepieciešams mainīt vidi, kurā viņš atrodas, un vispirms to var panākt sakārtojot savu iekšējo emocionālo stāvokli, jo tad negatīvismu radošie cilvēki to neizturēs un vai nu paši aizies prom vai arī cilvēks tiks izstumts no vienas vides un nokļūs citu cilvēku lokā. Rezultātā mēs radām savu realitāti ik mirkli un mācāmies tikt galā ar tām emocijām, kuras nostājas mūsu priekšā kā pārbaudījumi. Tieši tas arī notika ar Inesi Mičuli viņas dzīves ceļā. Tieši tā viņa atklāja Dievu un dievišķo dzirksti sevī.
...
Komentāri (0)  |  2012-12-19 20:09  |  Skatīts: 5258x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tējnīca "Tējas un sarunas"


Kādā pēcpusdienā, ejot pa Mūkusalas ielu, konstatēju, ka laika līdz nākamajam “action” paliek maz, bet ēst gribas. Paskaitļoju un secināju, ka nekas tuvumā it kā “neatrodas” un nāksies vien man braukt uz centru, kas atkal bija laika zudums. Tas nu gan nebija iepriecinošs fakts, tā kā moments, kad, ejot uz priekšu, pamanīju pie vienām durvīm velosipēdu, izrotātu ar gaismiņam, bija pozitīvs, jo konstatēju, ka tieši šeit būs tās durvis pa kurām varēs ieiet un atrast kaut ko ēdamu.
Patīkami bija tas, ka manas cerības attaisnojās. Es tiešām varēju paēst un padzert tēju, bet būtiskāks likās pats tējnīcas noformējums. Bija sajūta, ka iegāju vietā, kur valda Raganas. Tējnīcā bija teātra lelles un E.Rozenfelda izstāde “Masku balle”. Trūka tikai dzīvie personāži, pašas Raganas. Klusi, mierīgi, komfortabli ar kamīnu. Sarunām un atpūtai piemērota vieta.
...
Komentāri (0)  |  2012-12-18 12:04  |  Skatīts: 2400x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jāņa Misiņa 150.dzimšanas dienai veltīta izstāde LU Akadēmiskajā bibliotēkā


...kas Misiņa bibliotēka ir?
Tā ir grāmatā pārvērsta un
plauktos noguldīta tauta.
E.Virza


Jānis Misiņš (25.04.1862. Tirzas pagastā – 17.01.1945. Rīgā) – latviešu bibliofils, bibliogrāfs, Latvijas zinātniskās bibliogrāfijas pamatlicējs un Misiņa bibliotēkas izveidotājs.

1925. gadā Misiņš nodeva savu bibliotēku Rīgas pilsētas valdei, un tā ieguva Misiņa bibliotēkas nosaukumu. Misiņa bibliotēka ir vecākā un pilnīgākā latviešu literatūras krātuve, bet par tās dibināšanas dienu var uzskatīt 1885. gada 19. septembri, kad J.Misiņš saņēma Vidzemes gubernatora atļauju atvērt privātu bibliotēku savās tēva mājās „Krācēs”.

...
Komentāri (0)  |  2012-12-15 12:56  |  Skatīts: 4063x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Septītā tikšanās. Restartējot saknes: es protu vācu valodu


Margaritas Plataces pieredze ir interesanta, jo viņas dzīves laikā vācu valoda ir neatņemama tās sastāvdaļa. Pēc viņas pieredzes var secināt, ka būtiski ir tas, ka valoda dod spēju izcelties Latvijas darba tirgū.

Ja mēs sākam interesēties par Vācija, tad uzzinām ne tikai to, ka Vācija ir ekonomiska vadoša valsts Eiropā, bet arī to, ka tās sadarbība ar Latviju kļūst arvien ciešāka un līdz ar to vācu valodas zināšanu pieprasījums ne tikai neizsīks, bet tas tikai palielināsies.

Kreatīviem cilvēkiem sadarbībā ar Vāciju būtu unikāla iespēja bagātināties, jo Vācijas nozares – māksla, dizains, mode, arhitektūra – ir nepārtrauktā attīstībā. Tajās nepārtraukti tiek aizsāktas jaunas tendences. Vācija kā dzejnieku un domātāju valsts filigrāni attīsta mākslinieciska tipa cilvēku iekšējo pasauli. Apmeklējot Vāciju, ļoti daudz iespēju sniedz vācu valodas zināšanas, jo Īpaši jauniešiem, kuriem ir iespējas studēt un līdz ar to iepazīt ne tikai minētās nozares, bet arī cilvēkus, kultūru, tradīcijas, kas bagātina dzīves uztveri un pilnveido skatu uz dzīvi. 

...
Komentāri (0)  |  2012-12-04 22:54  |  Skatīts: 3559x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Gaidot Adventi. Rīga. 2012.


Advente – atnākšana – ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas sākas no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem. Advente - kristiešu liturģiskā gada sākums. Šis laiks saistīts ar gavēni, mieru un klusumu. Katras gaidīšanas nedēļas svētdienā tiek dedzinātas četras sveces.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa Doma laukumā kultūras programma no 2012.gada 2.decembra līdz 2013.gada 13.janvārim

Adventes, Ziemassvētku un Jaungada pasākumu kalendārs 2012/2013

...
Komentāri (0)  |  2012-12-01 20:28  |  Skatīts: 1582x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


U4energy. Brisele. 3.diena


28.11.2012. Apbalvošanas ceremonijas pasākumi bija beigušies, un tās dalībnieki gatavojās atgriezties uz mājām. Tā kā dažādu valstu dalībnieki varēja izlidot dažādos dienas laikos, tad dažu valstu pārstāvjiem bija palikušas dažas brīvas stundas, kuru laikā varēja vēl vienu reizi izbaudīt Briseles arhitektūru un gaisotni. Briseles arhitektūra atspoguļo Rietumeiropas vēsturi: pilsētā skatāmi gan viduslaiku torņi, gan spožas postmodernisma ēkas. Vēl joprojām ir apskatāmi viduslaiku Brabantes gotiskā stila paraugi. Eiropas galvaspilsētā ir labāka flāmu renesanses arhitektūra pasaulē, to pierāda krāšņais baroka stila Lielais laukums, kā arī neoklasicisma stila baznīcas un mājas.

...
Komentāri (0)  |  2012-12-01 18:31  |  Skatīts: 2967x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


U4energy. Brisele. 2.diena


Eiropas Parlaments pārstāv 500 miljonu Eiropas Savienības iedzīvotāju intereses. Parlamenta deputāti pieņem ES tiesību aktus.

Dodoties uz Parlamentu bija iespējams novērot lauksaimnieku akcijas pasākumus sakarā ar ES valstu vadītāju sanāksmi par budžeta sadali 2014. – 2020. gadam. Briselē piedalījās arī Baltijas lauksaimnieki, kas vēlējas izteikt protestu par negodīgu ES maksājumu politiku. Skati bija iespaidīgi un praktiski visa policija atradās Eiropas administratīvo iestāžu apkārtnēs.


 

...
Komentāri (0)  |  2012-11-30 22:49  |  Skatīts: 1232x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


U4energy. Brisele. 1.diena


26.11.2012. U4energy laikā varēja iepazīties ar Eiropas Komisijas centru un atbildīgo administratīvo iestāžu darbību. Tā kā apbalvošanas ceremonijā piedalījās gandrīz 200 pārstāvji no visas Eiropas, tad informācija bija sniegta vispārējā līmenī, neiedziļinoties katras valsts politikas un ekonomikas jautājumos. Neatkarīgi no tā bija interesanti uzzināt galvenos ES mērķus līdz 2020.gadam, jo Latvijas ekonomiskais stāvoklis un darba ņēmēju situācija ir diezgan smaga. Daudziem nav darba, lai dabūtu darbu ir nepieciešama pieredze atbilstošajā darba jomā. Cilvēki vēlas mācīties, lai paaugstinātu savas prasmes un iemaņas, bet darba problēma tik un tā saglabājas. Klausoties informāciju par ES mērķiem, būtiski bija tas, ka tika izvirzīts nepieciešamība panākt,

...
Komentāri (0)  |  2012-11-29 21:38  |  Skatīts: 3268x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] [3] [4] [5] [6] 7 [8] [9] [10] |