Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Bastejkalns


Garām Bastejkalnam man bieži nākas iet garām un šad tad patīk vienkārši pastaigāt. Ja ir laiks, tad to arī daru.

Bastejkalns ir pietiekami populāra vieta Rīgā. Šoruden pie manis griezās arī tūristi ar lūgumu viņus nofotografēt, jo bija skaists rudens. Krāsains, zeltains un laiks bija patīkams. ‘

Ja atceras nedaudz no Bastejkalna vēstures, tad var atzīmēt, ka tas ir mākslīgs kalniņš, kas ir 15 m augsts. Turpat netālu ir tiltiņš, netālu ir arī strautiņi ar kaskādēm un ūdenskritumiem. Ir uzstādītas arī skulptūras, bet, ja ir vēlme atpūsties, tad var apsēsties uz soliņa un atpūtināt kājas.

Vasarā ir pietiekami daudz krāšņu rakstu no ziedu stādījumiem, bet, ja tuvojas kanāla malai, tad var vērot pīles, kuras var arī pabarot.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-26 13:12  |  Skatīts: 1829x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Limbaži - Igates pils


Limbaži – pilsētiņa, kas uz mani atstāja depresīvu un destruktīvu ietekmi.  Nemaz tik bieži tā nenotiek. Bet varbūt es aizbraucu laikā, kad lielāko daļu lapu bija nokritušas, pilsētiņa ārēji vairs nebija tik krāsaina un rezultātā es jutos ļoti panīkusi, jo nupat nupat bija tik krāsains un košs rudens. Es skatījos apkārt un apbrīnoju zeltaini sarkanās lapas kokiem, kuras bija kokos un kuras bija nokritušas. Rudens vēl negribēja atkāpties, bet jau saprata, ka nebūs mūžīgs. Ir pagājis laiks, es pavēru atkal bildes un redzēju, ka nemaz tik slikti nebija.

Skaista bija gan Viļķenes Sv. Katrīnas ev. – luteriskā baznīca, kas bija celta neogotiskā pusloka stilā, gan Skultes Sv. Matīsa ev. – luteriskā baznīca. Varēja pastaigāt pa bijušās viduslaiku pilsdrupām, kas vienmēr ir fascinējošas, jo satur pagātnes auru, varēja aiziet uz Dzīvā Sudraba muzeju un apbrīnot radītos darbus. Tie tik tiešām izskatās dažādās krāsās, bet tajā pašā laikā tas bija tikai un vienīgi sudrabs. Patīkami bija iziet cauri pilsētiņas vecākajai daļai, bet pietrūka krāsainības, radošuma un pilsētiņa likās patukša.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-26 12:33  |  Skatīts: 1565x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Engure


Kaut gan Engures novadā ir pietiekami daudz kas, ko varētu apskatīt – Šlokenbergas muižas kompleksu, atpūtas parku-dendrāriju „Vēju dārzu”, Engures draudzes mācītāja un skolotāja J.Brandtes pieminekli, var pastaigāt pa Baskāju taku, aiziet uz Gotisko labirintu vai Pieņciemā aiziet uz Balto kāpu, pilnīgi pietiekami ir pastaigāt vienkārši pa Engures jūras krastu.

Engures jūrmala ir saistoša tieši ar savu krastmalu, kur ir dažāda lieluma akmeņi. Siltā laikā var vienkārši pasēdēt uz kāda lielāka akmens vai pārvietoties pa dižāko akmeņu mugurām. Var redzēt, ka pa vasaru jūrmalā ir bijušas pietiekami biezas dūņas, bet brīžiem ūdens rudenī ir tik dzidrs, ka jūras krasta dibens ir redzams tikpat labi it kā jūras nemaz nebūtu.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-19 18:36  |  Skatīts: 4197x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tukums


Tukums – neliela Latvijas pilsēta. Ja uz turieni aizbrauc vasarā, tad rodas iespaids, ka ir pastaiga pa ziedu pilsētu. Bruģis, vecas mājas un visapkārt ziedi. Pilsētiņa ir tik romantiska, ka pietrūkst tikai mākslinieks, kas to glezno. Bet var jau būt, ka ik pa laikam uz turieni kāds arī ierodas un glezno ziedus vai nelielās senlaicīgas mājiņas.

Ja ir noskaņojums, tad var doties uz Durbes pili. Tā ir viena no interesantākajām pilīm, rada gaišu viegluma pārpilnu iespaidu.

Aizejot uz pilsētiņas centru, nevar palaist Brīvības laukumu ar strūklaku. Vasaras pievakarē, kad karstums sāk nosēsties, ir patīkami pasēdēt Brīvības laukumā uz soliņa ar grāmatu rokās. Bet paklaiņojot pa pilsētu var pamanīt dažādas pietiekami vecas ēkas. Tāda ēka kā Livonijas ordeņa pils tornis ienes viduslaiku noskaņas, un ir pareizi, jo torni sāka 1277. gadā. Var aiziet arī uz Trīsvienības Tukuma luterāņu baznīcu vai Sv. Stefana Romas katoļu baznīcu, bet, ja turpina virzīties tālāk uz Kurzemes pusi, tad var nonākt līdz Katātavu kalnam, kas uzreiz atstāj smagnēju iespaidu pat gaišas dienas laikā. Rodas sajūta, ka pietrūkst negaisa ar zibeni, un pamatoti, jo tā esot bijusi soda vieta, kur dedzinātas raganas un burvji, kā arī bija karātavas. Tā es arī pastāvēju pie Karātavu kalna, paskatījos, bet augšā neuzkāpu. Varbūt kādreiz… Bet šoreiz es pagriezos un devos atpakaļ uz Tukuma centra pusi. Paklaiņoju vēl. Papriecājos par puķēm uz izgāju pie Koka – Kuba. Tas man tiešām patika. Izrotāja pilsētu.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-17 18:49  |  Skatīts: 3550x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lilaste


Lilaste – fantastiska atpūtas vieta. Turpat blakus ir Lilastes ezers, kur ir silts ūdens salīdzinoši ar jūru, bet netālu, gabaliņš gan jāpaiet, ir jūras mala.

Ja ir vēlme pavadīt savu laiku pie ūdens, tad tā ir ideāla vieta. Patīkami taču karstā laikā pagulēt saulītē un pasauļoties, pastaigāt pa jūras krastu, izstaigāt pa dabas parku „Piejūra” ir vislabākā atpūta, ja ir nepieciešams miers un vientulība. Jūras mala nav tik pilna ar cilvēkiem. Bet tas nozīmē, ka, atbraucot draugiem, var justies brīvāk.

Ja ir vēlme, tad var palikt kādā no viesu mājām, kuras ir labiekārtotas, un, kur var labi pavadīt vakaru un nakti, jo ir iespējams arī uzcept sev šašliku un izbaudīt atslābumu no darbiem un liela karstuma. Bet tāpat var izbaudīt arī pirtiņu vai sagaidīt pie jūras skaistu saulrietu.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-16 19:04  |  Skatīts: 6285x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ventspils


Ar ko gan man saistās Ventspils? Daudz govju, kuras var slaukt!

Varbūt tieši pateicoties govīm Ventspils ir bagāta pilsēta?

Kādas tikai govis tur nav? Ir ceļojošā govs, ir puķu govs, kas man tik ļoti patīk! Viņas ir tik lielas… Ir gaismas govs, kuru vislabāk apskatīt, kad sāk tumst. Ir sievišķīgā govs, kura man saistās ar modi, skaistām sievietēm un krāsainu dzīvi. Gotiņa šūpolēs gan jauka kā lauku meitenīte rozā kleitiņā. Latvijas melnā man saistās ar naftu.

Kādas govis ir, tas arī ir Ventspilī. Tikai jārūpējas par gotiņām, lai viņas būtu paēdušas. Būs paēdušas, būs pieniņš.

Jā, izstaigāt un apciemot visas Ventspils govis man nesanāca, jo tad, kad es ierados Ventspilī, tur bija +37°. Bet, lai būtu vieglāk pārdzīvot karsto laiku var doties uz Ventspils jūras malu. Tomēr jūra var atvēsināt, un tad vieglāk pārdzīvot tik lielu karstumu.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-15 22:26  |  Skatīts: 4247x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lübeck - Schönberg - Travemünde - Neustadt in Holstein


Tas bija neplānots brauciens, bet, kāpēc nebraukt, ja visi apstākļi veidojas tā, ka var braukt un patīk braukt?

Laika bija maz, ļoti maz. Saplānot nesanāca, jo tad būtu savādāk. Sanāca izbraukt no Rīgas, aizbraukt uz Liepāju, no Liepājas ar prāmi uz Travemindi.

Sākotnēji bija domāts pastaigāt pa Travemindi, bet atkal neplānoti sanāca aizbraukt uz Lībeku (Lübeck).

Viduslaiku noskaņa ar stabilitātes blāzmu bija viscaur. Ēkas tik senas, ka pilnīgi sajūta tāda, ka esi ieradusies viduslaikos, kuros pārcēlās mūsdienu cilvēki, pie tam visu pilsētu sakopa un iztīrīja no viduslaiku mēsliem, jo ir taču zināms, ka tajā laikā tādu labierīcību kā mūsdienās nebija, un arī kultūra bija savādāka. Kultūra jau pati par sevi arī nekrīt no gaisa, pie tā ir jāpiestrādā.

...
Komentāri (0)  |  2014-08-09 23:32  |  Skatīts: 3390x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kolkas rags


Bija vēlme aizbraukt uz Kolkas ragu, un es arī aizbraucu. Nemaz tik lielas iespējas jau nav redzēt divu jūru satikšanās vietu, bet vēl pastaigāt pa Lībiešu krastu… Un tas jau nav noliedzams, ka Kolkas rags ir izveidojies satiekoties Baltijas jūrai ar Rīgas jūras līci, bet var teikt arī satiekas Dižjūra ar Mazjūra, un tad krasti ir tik dažādi.

Tajā vakarā Mazjūras krastā bija pilns ar vētras nolauztiem kokiem, un jūra bija tik nemierīga. Tā viļņojās un uztraucās, tā – it kā kaut kas tūliņ notiks.

Es izgāju pie Dižjūras un redzēju, ka zilā, nemierīgā jūra satiekas ar sudrabainu jūras klājumu. Skats bija fantastisks. Skatījos un domāju, vai kādreiz vēl redzēšu tik sudrabainu, tik mierīgu jūru? Diez vai! Bet labprāt vēl redzētu krastu.

...
Komentāri (0)  |  2014-08-08 23:16  |  Skatīts: 1409x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Muzeju nakts


Eduarda Smiļģa teātra muzejs. Atceros, kad mācījos skolā, man bija priekšmets par teātra vēsturi. Toreiz to uztvēru bez intereses. Naudas nebija, uz teātri negāju, skolā/ klasē arī neatceros, ka varētu teātri apmeklēt. Vienu gan atceros, bija stāstīts un runāts par Smiļģi.

Pagāja gadi, un es sāku apmeklēt teātri. Patīk man teātris. Pat ļoti. Neskatoties uz to, ka lielāko daļu esmu saistīta ar eksaktām lietām.

Šogad biju izlēmusi muzeju nakts laikā apmeklēt vairākas vietas, bet sanāca tā, ka aizbraucu uz Āgenskalna pusi un nolēmu iepazīties ar

...
Komentāri (0)  |  2014-05-25 23:44  |  Skatīts: 3715x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pilsēta, kurā piedzimst vējš. Liepāja


Un tad es devos uz Liepāju – pilsētu, kurā piedzimst vējš. Plaša pilsēta ar plašām ielām. Brīvības virmo un sajūtas ir savādākas. Var redzēt, ka dažādu gadsimtu ēkas mijas viena ar otru, tā it kā tās tur būtu vienkārši izaugušas.

Liepājas ielas gandrīz visas ir kā alejas. Ej un skaties – ielas abās pusēs aug koki. Pavasaris. Zaļa kļūst Liepāja. Svaiga un zaļa. Daudzās vietās var redzēt koka Liepāju. Tās mājas ir tik oriģinālas. Žēl, bet dažas mājas ir tukšas un tiek pārdotas. Ir tādas, kuras grūst, jo iekšā ir jādzīvo cilvēkiem, lai tās ilgāk saglabātos labākā stāvoklī. Sarkanu ķieģeļu mājas stāsta, ka tajās dzīvoja strādnieki. Bet ir vēl aizvien 17. gadsimtā celtas ēkas. Paskat tik, ir
...
Komentāri (0)  |  2014-05-13 10:22  |  Skatīts: 4118x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] 2 [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] |