Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

LU Botāniskais dārzsPasaulē ir aptuveni 2000 botānisko dārzu. Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir viens no parkveida objektiem. Pavasarī, kad telpās zied acālijas, un ir iespējams apmeklēt Tauriņu māju, noteikti ir ieteicams iziet cauri Palmu mājai un Mitro tropu augu ekspozīcijai.

Latvijā palmas, milzu skujkokus, gumijkokus iespējams apskatīt tikai LU Botāniskajā dārzā. Ejot cauri Palmu mājai sākotnēji pat nav iespējams aptvert, cik milzīgas ir palmas. Un tad, ejot garām kādam tropiskam augam, tā vien gribas apsēsties viņam blakus un pasapņot. Cik daudz pilsētā ir koku un augu, mēs nezinam, bet šādi koki un augi gan Rīgas centrā neaug. Krāšņi, skaraini, krāsaini.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-18 10:31  |  Skatīts: 3538x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Acālijas


Acālijas – skaisti, prasīgi augi. Reti kurš zina, ka acāliju, ka augu nosaukums no grieķu valodas ir sauss. Acālijas ir tik skaistas, tik krāsainas. Vienu dienu visi ziedi ir pumpuros, bet nākamajā visi ir uzplaukuši. Un tad vairs nav pumpuru, ir tikai skaista un krāsaina ziedu jūra.

Mēs zinām, ka Latvijā audzē acālijas mājās, bet brīvā dabā tās zied austrumu Āzijā, Karpatos un Kaukāzā. Vai mēs vispār varam iedomāties, visu kalnu nogāzi ar ziediem? Diez vai. Mājās? Arī ir grūti, jo augi aug mitros apstākļos pavēsās telpās, bet Latvijas dzīvokļos ar centrālo apkuri praktiski nav iespējams radīt acālijām piemērotu apstākļus.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-17 18:37  |  Skatīts: 4300x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rudens noskaņas


Ir iestājies astronomiskais rudens. Daba kļūst krāsaina un koša. Nebūs vairs tik silti, bet ikvienam vajadzētu atrast laiku, lai paskatītos, cik ir skaisti! 
Komentāri (0)  |  2012-09-23 23:47  |  Skatīts: 4105x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties