Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Filma Bērns Nr. 44


Nebiju gaidījusi, ka filma atstās uz mani tik lielu iespaidu. Kas attiecas uz saturu, tad par to ir rakstīts, tas nekādu izbrīnu neizraisa. Par to var runāt, stāstīt un rakstīt, kā arī tas ir aprakstīts jau. Izbrīnu izraisa tas, kā tika parādīts komunisma laiks, tie gadi, kad viss gruva, nabadzība, kuras rezultātā cilvēki dzīvoja badā, sabiedrība, kurā patiesība tika slēpta. Šo iemeslu dēļ sāku “celt” materiālus, lai iepazītos ar tiem gadiem, jo būtiskāk ir pašam visu izskatīt nevis tikai noklausīties gidus vai kādus materiālus tikai apskatīt. Atbilstoši filmā parādītajam nedaudz piemeklēju faktus.

Filma sākās ar notikumiem 1932. – 1933. gados. Ukrainā bija Lielais golodomors, kā rezultātā Ukrainas PSR bija ārkārtīgi liels cilvēku miršanas gadījumu skaits. 1932. gadā bija Likums par kolhozu izlaupīšanu, -  bija piespriesti 2110 nāves sodi, 54 645 cilvēki bija sodīti, 2 420 100 cilvēki bija miruši, tāpat bija fiksēti 2500 kanibālisma gadījumu. Deportācijas, represijas tajā laikā bija normāla parādība.

...
Komentāri (0)  |  2015-05-04 20:16  |  Skatīts: 1874x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Muzeju nakts


Eduarda Smiļģa teātra muzejs. Atceros, kad mācījos skolā, man bija priekšmets par teātra vēsturi. Toreiz to uztvēru bez intereses. Naudas nebija, uz teātri negāju, skolā/ klasē arī neatceros, ka varētu teātri apmeklēt. Vienu gan atceros, bija stāstīts un runāts par Smiļģi.

Pagāja gadi, un es sāku apmeklēt teātri. Patīk man teātris. Pat ļoti. Neskatoties uz to, ka lielāko daļu esmu saistīta ar eksaktām lietām.

Šogad biju izlēmusi muzeju nakts laikā apmeklēt vairākas vietas, bet sanāca tā, ka aizbraucu uz Āgenskalna pusi un nolēmu iepazīties ar

...
Komentāri (0)  |  2014-05-25 23:44  |  Skatīts: 3715x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Līgatne un Uguns nakts Vienkoču parkā


05.10.2013. Līgatnē notika Uguns nakts. Latviski ēdieni, latviskas tradīcijas, ēkas, amata prasmes un vide. To visu varēja izbaudīt Vienkoču parkā.

Ieskatoties nedaudz atpakaļ vēsturē, var atzīmēt, ka Līgatnē bija papīrfabrika, kuras makets ir apskatāms tagad Vienkoču parkā. Tik daudzām paaudzēm papīrfabrikai bija nozīmīga loma, bet tagad gan tās ir vēsturiskas atmiņas. Nav saglabājušās visas ēkas, bet cilvēku atmiņas vēl arvien ir dzīvas.

Jā, attālums no Vienkoču parka līdz Līgatnes papīrfabrikai ir 6,5 km apmēram. Bet pašreizējā rudens laikā, ceļš ir tik skaists, ka braukt ar autobusu lauku tūristam var nemaz negribēties, bet kājām ejot, var izbaudīt dabas krāšņumu.
...
Komentāri (0)  |  2013-10-08 21:39  |  Skatīts: 7990x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Minhauzens!


Un tad es domāju… Kas tas tāds Minhauzens ir? Kas tik nav dzirdēts par viņa piedzīvojumiem? Kas nav redzēts filmās? Bet es neesmu ar viņu tikusies, un es nespēju iedomāties, ka tāds cilvēks vispār kādreiz dzīvotu! Kurš tad nu varētu ar lodi lidot? Kas varētu nomedīt zaķi ar astoņām kājām? Kas varētu briedim ar ķiršu kauliņu iešaut, lai no brieža galvas izaugtu ķirša koks? Kas tam var noticēt? Nē! Tās ir muļķības un blēņas?

Un pēc kāda laika atkal rodas doma. Kas tas tāds Minhauzens ir? Vai viņš ir liels melis vai fantazētājs?
...
Komentāri (0)  |  2013-10-01 00:14  |  Skatīts: 2448x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Gadatirgus Brīvdabas muzejā


Gadatirgus Brīvdabas muzejā – iespēja iepazīties ar tautas lietišķās mākslas studijām un amatniekiem. Kopumā piedalījās ar 500 amata meistari no visas Latvijas. Bija patīkami skatīties uz viņu izstrādājumiem – koši un ar tautiskiem ornamentiem.

Bija iespējams arī paskatīties tautas deju ansambļu uzstāšanos, kas galvenokārt bija paredzēta bērniem. Jāatzīst, ka galvenokārt tomēr gadatirgus paliek gadatirgus, tā mērķis ir pārdot nevis izklaidēt, līdz ar to vecākiem, kuri atbrauca ar bērniem tas nebija labākais pasākums. Vienīgā iespēja vecākiem bija sadalīties – vienam aiziet iepirkties, bet otram iet ar bērniem uz kultūras pasākumu programmu. Patīkami pārsteidza gan viens moments. Bija radošā darbnīca, kur bērni varēja pamēģināt izveidot māla trauku, kur viņi tika mācīti to darīt, bet viens meistars varēja darboties tikai ar vienu bērnu, līdz ar to pat izveidojās rinda. Tā bija lieliska iespēja uzzināt un iemācīties kaut ko vairāk. Ja nebūtu šo pasākumu, tad bērniem gadatirgū vispār nebūtu vieta, jo staigāt līdzi pieaugušajiem un skatīties izstrādājumus varēja visu tirdziņa laiku, kas tomēr bērnam ir nogurdinoši.
...
Komentāri (0)  |  2013-06-26 23:24  |  Skatīts: 1787x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mātes dienai veltīti pasākumi


Ar Mātes dienai veltītiem pasākumiem var iepazīties šeit.
Komentāri (0)  |  2013-05-09 09:18  |  Skatīts: 1511x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Izstāde „Džeņ, Šaņ, Žeņ mākslā” (Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā”)


Kopš 2004.gada jūlija starptautiskā izstāde „Džeņ, Šaņ, Žeņ mākslā” (Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā”) ir apceļojusi vairāk nekā 50 valstis un 200 pilsētas visā pasaulē. Visi izstādes darbu autori praktizē Faluņgun (sauktu arī par Faluņ Dafa), kas ir apziņas un ķermeņa pilnveidošanas prakse.

Četri no šiem māksliniekiem, tāpat kā miljoniem citu vajāšanām pakļauto Faluņgun paraktizētāju Ķīnā, ir personīgi pieredzējuši Ķīnas komunistiskā režīma brutālo iebiedēšanas, propogandas un vardarbības kampaņu. Cenšoties apturēt šīs miermīlīgās prakses necilvēcīgo apspiešanu, profesors Džan Kuņluņs kopā ar citiem māksliniekiem nolēma mākslā izpaust savu izpratni par Visumu un dzīvību.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-28 22:02  |  Skatīts: 5052x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tauriņu māja


LU Botāniskajā dārzā ir iespējams apmeklēt Tauriņu māju. Ieejot tajā ir sajūta it kā būtu īsti tropi. Skaisti un krāsaini tauriņi, augu smarža un daudz daudz tauriņu. Mazi un lieli, krāsaini. Interesanti bija jau tas, ka neilgu laiku mierīgi stāvot uz vietas, tauriņš varēja uzsēsties man uz galvas. Tas bija tik īpatnēji. Skaists, liels tauriņš kā krāsaina matu sprādze man uz galvas. Bet ieejot iekšā, telpā bija +30 grādi, ļoti liels mitrums. Brīžiem likās, ka uz galvas pil, un tajā pašā laikā, kur vien es nepagriezos, apkārt bija tropu augi un lidoja tauriņi.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-16 20:42  |  Skatīts: 4380x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rīgas Ziemošanās


16.februārī 2013. gadā, pirmo reizi Bastejkalnā notiks Rīgas Ziemošanās, uz kuru aicina Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotājs Rīga 2014 un galvenais partneris Lattelecom. Ziemošanās būs brīvdabas karnevāls visas dienas garumā, atrakcijas, sacensības un dažādas izklaides, bet pasākums noslēgsies ar ziemas balli.

Vairāk informācijas

...
Komentāri (0)  |  2013-02-10 17:03  |  Skatīts: 1853x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ledus skulptūru festivāls


 

2013. gada 8. – 10. februārī Jelgavas pilsētas Dome un pašvaldības aģentūra „Kultūra” jau piecpadsmito reizi Jelgavā organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu. Šī gada tēma ir „Ledus”. Festivālā piedalīsies 30 mākslinieki no astoņām valstīm. Pasākuma laikā skulptūras tiks izgaismotas, piedalīsies grupa Musiqq, būs redzami ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi.

Katrs šāds festivāls ir sajūtu pārdzīvojums.

 

Pieaugušajiem Ls 3.00

Skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 2.00

...
Komentāri (0)  |  2013-01-30 15:21  |  Skatīts: 1706x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | 1 [2] |