Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Otrā tikšanās. Restartējot saknes: izglītojamies


Vai ir iespējams izskriet cauri sešiem gadsimtiem divu stundu laikā? Nekad nebiju iedomājusies par to, ka tas ir iespējams, bet, apmeklējot Latvijas Nacionālo Vēstures muzeju, pārliecinājos, ka tas tiešām ir iespējams.

 

Laiks iet, gadsimti mainās, bet latviešu dzīve Latvijā turpinās. Muzejā ir savākti daudzi tā laika cilvēku lietotie priekšmeti un rīki, kuri ir to laiku liecinieki. Latvijas pamatiedzīvotāji Latvijas teritorijā ieceļoja 2. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras. Tās bija baltu ciltis: kurši, latgaļi (latvji), sēļi un zemgaļi, bet tajā pašā laikā Latvijā dzīvoja arī somugru izcelsmes iedzīvotāji – līvi.

...
Komentāri (0)  |  2012-10-07 21:10  |  Skatīts: 1966x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pirmā tikšanās. Restartējot saknes: izglītojamies


 Klausoties Domus Rigensis biroja vadītāju Noru Rutku par latviešu un vāciešu saskarsmi un mijiedarbību vēsturē un mūsdienās Rīgas multikulturālajā vidē, nāca prātā Latvijas vēstures līkloči un pašreizējā politiskā situācija. Kā tiks risināta pašreizējā situācija Latvijā? Vai mēs kādreiz varēsim dzīvot mierā un labklājībā? Varbūt ie vērts atgriezties un pārskatīt vēsturiskos notikumus? Lai ieskatītos pagātnē, var pasekot notikumu attīstībai.

 

Baltvācieši – Latvijas un Igaunijas teritorijā ieceļojošo vāciešu, pārvācoto līvu, latviešu un igauņu pēcteči. Viņi veido etnokultūrgrupu ar savu kultūru un mentalitāti.

...
Komentāri (0)  |  2012-10-05 23:47  |  Skatīts: 4797x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Otrā tikšanās "Restartējot saknes: es protu vācu valodu"


     Mēs visi zinām, ka ar Latvijas kolonizāciju 10. – 12. gadsimtā sākās apzināta valodas politika. Apgūstot vēsturi skolā, meklējot informāciju par latviešu valodu vēsturiskajos dokumentos, mēs zinām, ka Latvijā bija noslāņošanās latviešu un vācu valodas runātāju kārtās, neskatoties arī uz citu valodu lietošanu sarunās. 16. – 19. gadsimtā vācu valodai bija nozīmīgas sociolingvistiskās funkcijas, bet latviešu valoda figurēja vairāk kā tautas valoda ikdienā. Tajā pat laikā var atzīmēt arī faktu, ka 18. gadsimta beigās paralēli vācu valodai Latvijā sāka attīstīties krievu valoda. Tomēr neskatoties uz pārvācošanās un pārkrievošanās apstākļiem latviešu valoda turpināja attīstīties. 19. gadsimta sākumā latviešu valoda sāka pretendēt uz nozīmīgu vietu administratīvajā un kultūras sfērā. Pēc Latvijas Republikas iekļaušanas Padomju Savienībā latviešu valodas sociolingvistiskās funkcijas atkal tika sašaurinātas, pateicoties PSRS etnopolitikai.

...
Komentāri (0)  |  2012-09-28 00:22  |  Skatīts: 1949x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rudens noskaņas


Ir iestājies astronomiskais rudens. Daba kļūst krāsaina un koša. Nebūs vairs tik silti, bet ikvienam vajadzētu atrast laiku, lai paskatītos, cik ir skaisti! 
Komentāri (0)  |  2012-09-23 23:47  |  Skatīts: 4105x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Pirmā tikšanās "Restartējot saknes: es protu vācu valodu"


 

Mīlestība pret valodu! Mēs katrs zinām, ka vēsturiski Latvija ir ļoti stipri saistīta ar Vāciju. Vēstures profesors Inesis Feldmanis Vācijas ietekmi uz Latviju no vēsturiskā viedokļa atspoguļoja savā darbā «Latvija Otrajā pasaules karā (1939-1945): jauns konceptuāls skatījums». Vācijā ir iznākusi Roberta fon Lūciusa grāmata „Trīs Baltijas ceļi: Lietuva, Latvija, Igaunija - sabradātas un augšāmcēlušās” („Drei baltische Wege: Litauen, Lettland, Estland – zerrieben und auferstanden”), kas vācu valodā lasošajiem sniedz unikālu ieskatu Latvijas vēsturē un šodienā, jo tajā vispusīgi tiek apskatīta un analizēta gan Latvijas vēsture, gan tās pašreizējā situācija. Daudz informācijas var atrast arī Latvijas vēstures enciklopēdijā. Latvieša, nav obligāti latvieša, bet arī cilvēka, kas dzīvo Latvijā, un ir atzinis to par savu zemi, mīlestība pret šo zemi izpaužas arī kā Latvijas vēstures apzināšanās. Šis varētu būt viens no iemesliem, kāpēc ir izveidots tikšanās cikls „Restartējot saknes: es protu vācu valodu".

...
Komentāri (0)  |  2012-09-14 16:12  |  Skatīts: 8076x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] 10 |