Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Koknese


Šo mēnesi man bija vēlme apmeklēt Koknesi. Tā ir neliela pilsētiņa, ļoti ļoti zaļi un pietiekami klusa. Jāatzīmē, ka Koknesē nav nepārtraukta mašīnu burzma ar korķiem, līdz ar to var pastaigāties mierā un klusumā, kā arī pasēdēt uz soliņa un palasīt grāmatu.

Pastaigājot pa Koknesi, var doties uz tās viduslaiku cietoksni, kas kādreiz bija viens no stiprākajiem Livonijas cietokšņiem. Diemžēl, tagad šis cietoksnis ir tikai drupu veidā, kas ir iecementētas, lai saglabātu to, kas ir. Atrodoties cietokšņa drupās pāri upei var redzēt Likteņdārza atrašanās vietu. Uz to jau var aiziet kājām, bet tad tam ir jāieplāno laiks. Ideāli ir tad, ja Likteņdārzā var noskatīties saules rietu.

...
Komentāri (0)  |  2015-05-12 15:45  |  Skatīts: 3859x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Białystok


Belostoka – pilsēta, kuru apskata liels tūristu skaits. Tajā ir patīkami, atbraucot vienam pašam, apskatīties un pastaigāties pa Belostoku.

Cik zināms, tad Belostoku pirms tam pārvaldīja Prūsija, un pēc tam Krievija, līdz ar to pilsētā ir daudznacionāla. Pastaigājoties pa pilsētu, var iegūt priekšstatu, ka vietējie iedzīvotāji labi saprot krievu valodu. To var saprast, ja viņiem tiek jautāts krieviski. Cik zināms, tad Belostoka atkal tika iekļauta Polijā 1944. gadā.

Ļoti interesanti ir apskatīties Braņickas pili. Pili sāka celt 1728. gadā. Pils ir baroka stilā, tai apkārt ir dārzs, skulptūras, kā arī var redzēt vārtus. Kara laikā bija iznīcināti 70 %, no pils, tagad gan pils praktiski ir restaurēta.

...
Komentāri (0)  |  2015-05-04 17:05  |  Skatīts: 3994x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Zakopane


Zakopane – pilsēta, kas atrodas netālu no Krakovas. Ja aizbrauc uz Krakovu, tad jāizmanto iespēju apskatīt arī Zakopani.

Zakopani sauc par Polijas ziemas galvaspilsētu, un tas ir pamatoti. Zakopane var apmeklēt Tatru kalnus. Daudzi uz turieni dodas atpūsties. Ziemā, izmantojot pacēlāju, var tikt uz slēpošanas centru. Slēpošanas trases tumšā laikā tiek apgaismotas.

Ja ir vēlme, tad vasaras laikā ir patīkami doties pa tūrisma maršrutu, kuri ir 160 vai 240 km garumā.

Vēsturisko un kultūras objektu interesenti gan tur neko daudz nevarēs ieraudzīt. Zakopanē ir Gonsenicu kapliča un sv. Jēzus Kristus kapela. Neko vairāk tur vairs nevar ieraudzīt. Toties tie, kam patīk pastaigāt pa dažādiem tirdziņiem, var justies gandarīti. Zakopanē ir jauks tirdziņš, kur pārdod kažokādas, pledus un visādas citas dekoratīvas lietiņas. Tirdziņa piedāvājumi saistās ar temperatūru Zakopanē, jo vasarā tur ir apmēram +14, bet ziemā ir -4. Nav ne auksta, ne karsta laika.

...
Komentāri (0)  |  2015-02-21 14:02  |  Skatīts: 6726x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Krakova


Krakova – majestātiska pilsēta Polijā, nākamā lielākā pēc Varšavas. Tur es sagaidīju Jauno gadu – 2015. Gadu. Ceļš bija garš, no Rīgas vajadzēja atbraukt uz Krakovu, pa ceļam vēl biju Varšavā. Sākumā, kad iebraucām Krakovā un braucām uz viesnīcu, tad nedaudz apmaldījāmies un iebraucām kapsētā. Tas nu gan bija dīvaini, nesakrita ar gaidāmo, bet pēc tam, pabraukājot pa apkārtni, mēs nokļuvām viesnīcā. Pietiekami labā. Tur viss bija labi izņemot divas lietas. Labierīcību telpā bija ļoti auksti un no rītiem bija draņķīga kafija. Bet nakts pagāja un mēs izstaigājām pa Krakovu. Tā ir majestātiska pilsēta, jo lielu iespaidu atstāj tas, ka no 1038. Līdz 1596. gadam tā bija Polijas valsts galvaspilsēta. Vēsture atstāj iespaidu uz katru pilsētu, būtiska ir arī valsts ietekme, pie tam ne jau visu laiku Krakova atradās Polijā, tā bija sadalīta arī starp Austriju, Prūsiju un Krieviju, Krakova atradās arī Austrijas teritorijā.

...
Komentāri (0)  |  2015-02-20 23:18  |  Skatīts: 3856x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Varšava


Varšavā biju vairākus gadus atpakaļ. Rudenī. Toreiz iebraucu agri no rīta un gribēju aiziet paskatīties vecpilsētu. Brauciens bija priekš manis ļoti negaidīts. Šogad plānoju jau ilgāku laiku braucienu uz Krakovu, un Varšavu bija plānots apmeklēt caurbraucot. Domāju, nu ko tur vispār var redzēt. Neko daudz. Bija Varšavā skaistas vietas arī toreiz, bet ļoti sliktu iespaidu atstāja tieši tas, ka visur ielas bija izrakņātas, tika veikti remontdarbi. Bet iebraukt apskatīties varēja, jo bija plānots divas stundas pastaigāt pa centru 30. decembrī. Tuvojās Jaunais Gads.

Iebraucu un biju ļoti pārsteigta. Pilsēta bija tik spoža un krāsaina. Un tad domāju par Rīgu. Rīga izskatījās vakaros, kad mazāk bija cilvēku tik auksta un majestātiska, bet Varšava laistījās spožās gaismās kā varavīksnē. Var jau būt, ka tas bija tā brīža noskaņojums, bet citās dienās ir savādāk, tomēr bija vēlme pastaigāt vairāk pa pilsētu. Pieļauju, ka nākamgad tur varētu sagaidīt nākamo Jauno gadu!

...
Komentāri (0)  |  2015-02-17 22:38  |  Skatīts: 6038x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Saulkrasti


Saulkrasti – patīkama pilsēta pie jūras. Dodoties uz Saulkrastiem, nav iespējams nepastaigāties pa mežu un pa jūrmalas krastu. Lai kāds gadalaiks arī nebūtu, lai kāda diena arī nebūtu, bet Saulkrasti ir iespaidīgi. Katru dienu tiem var būt piešķirta cita nokrāsa. Tie var būt spilgti, gaiši un saulaini, tiem var būt purpurkrāsas nokrāsa, tie var būt mākoņaini ar pelēcīgu nokrāsu, bet, ja ir zibens, tad tumšās debesis var izskatīties kā sašķeltas ar tā palīdzību.

Uz Saulkrastiem ir patīkami doties vienkārši tādēļ, lai gūtu emocijas un baudītu dabas ietekmes noskaņojumu un ietekmi.

Iepazīstoties ar Saulkrastu vēsturiskajiem momentiem kā būtiskākos var atzīmēt tos, ka pirmos ierakstus par Saulkrastu teritoriju atrada Indriķa hronikā 12. gs. beigās un 13. gs. sākumā. Tajos laikos Saulkrastu teritorijā dzīvoja līvi.

...
Komentāri (0)  |  2015-01-03 21:38  |  Skatīts: 2005x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Limbaži - Igates pils


Limbaži – pilsētiņa, kas uz mani atstāja depresīvu un destruktīvu ietekmi.  Nemaz tik bieži tā nenotiek. Bet varbūt es aizbraucu laikā, kad lielāko daļu lapu bija nokritušas, pilsētiņa ārēji vairs nebija tik krāsaina un rezultātā es jutos ļoti panīkusi, jo nupat nupat bija tik krāsains un košs rudens. Es skatījos apkārt un apbrīnoju zeltaini sarkanās lapas kokiem, kuras bija kokos un kuras bija nokritušas. Rudens vēl negribēja atkāpties, bet jau saprata, ka nebūs mūžīgs. Ir pagājis laiks, es pavēru atkal bildes un redzēju, ka nemaz tik slikti nebija.

Skaista bija gan Viļķenes Sv. Katrīnas ev. – luteriskā baznīca, kas bija celta neogotiskā pusloka stilā, gan Skultes Sv. Matīsa ev. – luteriskā baznīca. Varēja pastaigāt pa bijušās viduslaiku pilsdrupām, kas vienmēr ir fascinējošas, jo satur pagātnes auru, varēja aiziet uz Dzīvā Sudraba muzeju un apbrīnot radītos darbus. Tie tik tiešām izskatās dažādās krāsās, bet tajā pašā laikā tas bija tikai un vienīgi sudrabs. Patīkami bija iziet cauri pilsētiņas vecākajai daļai, bet pietrūka krāsainības, radošuma un pilsētiņa likās patukša.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-26 12:33  |  Skatīts: 1565x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Engure


Kaut gan Engures novadā ir pietiekami daudz kas, ko varētu apskatīt – Šlokenbergas muižas kompleksu, atpūtas parku-dendrāriju „Vēju dārzu”, Engures draudzes mācītāja un skolotāja J.Brandtes pieminekli, var pastaigāt pa Baskāju taku, aiziet uz Gotisko labirintu vai Pieņciemā aiziet uz Balto kāpu, pilnīgi pietiekami ir pastaigāt vienkārši pa Engures jūras krastu.

Engures jūrmala ir saistoša tieši ar savu krastmalu, kur ir dažāda lieluma akmeņi. Siltā laikā var vienkārši pasēdēt uz kāda lielāka akmens vai pārvietoties pa dižāko akmeņu mugurām. Var redzēt, ka pa vasaru jūrmalā ir bijušas pietiekami biezas dūņas, bet brīžiem ūdens rudenī ir tik dzidrs, ka jūras krasta dibens ir redzams tikpat labi it kā jūras nemaz nebūtu.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-19 18:36  |  Skatīts: 4197x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tukums


Tukums – neliela Latvijas pilsēta. Ja uz turieni aizbrauc vasarā, tad rodas iespaids, ka ir pastaiga pa ziedu pilsētu. Bruģis, vecas mājas un visapkārt ziedi. Pilsētiņa ir tik romantiska, ka pietrūkst tikai mākslinieks, kas to glezno. Bet var jau būt, ka ik pa laikam uz turieni kāds arī ierodas un glezno ziedus vai nelielās senlaicīgas mājiņas.

Ja ir noskaņojums, tad var doties uz Durbes pili. Tā ir viena no interesantākajām pilīm, rada gaišu viegluma pārpilnu iespaidu.

Aizejot uz pilsētiņas centru, nevar palaist Brīvības laukumu ar strūklaku. Vasaras pievakarē, kad karstums sāk nosēsties, ir patīkami pasēdēt Brīvības laukumā uz soliņa ar grāmatu rokās. Bet paklaiņojot pa pilsētu var pamanīt dažādas pietiekami vecas ēkas. Tāda ēka kā Livonijas ordeņa pils tornis ienes viduslaiku noskaņas, un ir pareizi, jo torni sāka 1277. gadā. Var aiziet arī uz Trīsvienības Tukuma luterāņu baznīcu vai Sv. Stefana Romas katoļu baznīcu, bet, ja turpina virzīties tālāk uz Kurzemes pusi, tad var nonākt līdz Katātavu kalnam, kas uzreiz atstāj smagnēju iespaidu pat gaišas dienas laikā. Rodas sajūta, ka pietrūkst negaisa ar zibeni, un pamatoti, jo tā esot bijusi soda vieta, kur dedzinātas raganas un burvji, kā arī bija karātavas. Tā es arī pastāvēju pie Karātavu kalna, paskatījos, bet augšā neuzkāpu. Varbūt kādreiz… Bet šoreiz es pagriezos un devos atpakaļ uz Tukuma centra pusi. Paklaiņoju vēl. Papriecājos par puķēm uz izgāju pie Koka – Kuba. Tas man tiešām patika. Izrotāja pilsētu.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-17 18:49  |  Skatīts: 3550x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lilaste


Lilaste – fantastiska atpūtas vieta. Turpat blakus ir Lilastes ezers, kur ir silts ūdens salīdzinoši ar jūru, bet netālu, gabaliņš gan jāpaiet, ir jūras mala.

Ja ir vēlme pavadīt savu laiku pie ūdens, tad tā ir ideāla vieta. Patīkami taču karstā laikā pagulēt saulītē un pasauļoties, pastaigāt pa jūras krastu, izstaigāt pa dabas parku „Piejūra” ir vislabākā atpūta, ja ir nepieciešams miers un vientulība. Jūras mala nav tik pilna ar cilvēkiem. Bet tas nozīmē, ka, atbraucot draugiem, var justies brīvāk.

Ja ir vēlme, tad var palikt kādā no viesu mājām, kuras ir labiekārtotas, un, kur var labi pavadīt vakaru un nakti, jo ir iespējams arī uzcept sev šašliku un izbaudīt atslābumu no darbiem un liela karstuma. Bet tāpat var izbaudīt arī pirtiņu vai sagaidīt pie jūras skaistu saulrietu.

...
Komentāri (0)  |  2014-11-16 19:04  |  Skatīts: 6285x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | 1 [2] [3] |