Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Zakopane


Zakopane – pilsēta, kas atrodas netālu no Krakovas. Ja aizbrauc uz Krakovu, tad jāizmanto iespēju apskatīt arī Zakopani.

Zakopani sauc par Polijas ziemas galvaspilsētu, un tas ir pamatoti. Zakopane var apmeklēt Tatru kalnus. Daudzi uz turieni dodas atpūsties. Ziemā, izmantojot pacēlāju, var tikt uz slēpošanas centru. Slēpošanas trases tumšā laikā tiek apgaismotas.

Ja ir vēlme, tad vasaras laikā ir patīkami doties pa tūrisma maršrutu, kuri ir 160 vai 240 km garumā.

Vēsturisko un kultūras objektu interesenti gan tur neko daudz nevarēs ieraudzīt. Zakopanē ir Gonsenicu kapliča un sv. Jēzus Kristus kapela. Neko vairāk tur vairs nevar ieraudzīt. Toties tie, kam patīk pastaigāt pa dažādiem tirdziņiem, var justies gandarīti. Zakopanē ir jauks tirdziņš, kur pārdod kažokādas, pledus un visādas citas dekoratīvas lietiņas. Tirdziņa piedāvājumi saistās ar temperatūru Zakopanē, jo vasarā tur ir apmēram +14, bet ziemā ir -4. Nav ne auksta, ne karsta laika.

Kā vēl interesantu pilsētas iezīmi var atzīmēt koka arhitektūru. Var iziet pa Krupuvkas ielu. Tur ir pilns ar veikaliņiem un nelieliem restorāniem. Ejot pa to, pilnīgi acis žilbst no piedāvājamās pārbagātības.

Vakarā, kad rodas vēlme relaksēties, var pameklēt kādu jauku vietiņu. Man ar radinieci sanāca nedaudz vilties, jo mēs aizgājām uz Chata zbójnicka. Mēs tur jau samaksājām par pasūtījumu, sēdējām gaidījām veselu stundu un tikai izbadējamies vēl vairāk, bet, kad atnesa, tad porcija bija tik „liela”, ka tā arī palikām badā. Krodziņs ir slavens ar savu atraktivitāti, bet dzīvā mūzika šajā gadījumā man saistījās ar izbadējušos vilku piegaudošanu. Mēs bijām stipri vīlušies, bija izgrūsta liela nauda, bet gaidāmo tā arī nesagaidījām. Krodziņa nosaukums pilnībā atbilst tā nosaukumam – „Laupītāja māja”.

Foto

Komentāri (0)  |  2015-02-21 14:02  |  Skatīts: 6726x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ