Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Hāpsala


Hāpsala – Igaunijas galvenais piekrastes kūrorts. Tajā pašā laikā tajā atrodas grandioza Hāpsalas pils, ar kuru ir saistīta leģenda par Balto dāmu. Pēc leģendas viens priesteris un igauņu meitene iemīlējās tik stipri, ka nevarēja būt ilgu laiku šķirti viens no otra. Tā kā pēc klostera noteikumiem, ja sieviete pārkāpa Bīskapa pils slieksni, tad viņai bija noteikts nāves sods, tad priesteris pārģērba meiteni par zēnu un ieveda Bīskapa pilī. Pēc kāda laika krāpšana tika atklāta - priesteris tika ieslodzīts pils cietumā un nomērdēts badā, bet meitene bija iemūrēta dzīva Kristāmā kambara sienā. Vēl aizvien viņas dvēsele nevar rast mieru un parādās Kristāmā kambara logā.
...
Komentāri (0)  |  2013-06-28 18:48  |  Skatīts: 1699x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pērnava


Pērnava – skaista kūrortpilsēta. No 1996. Gada igauņi Pērnavu atzīst kā Igaunijas vasaras galvaspilsētu. Un tā patiešām ir taisnība. Atbraucot uz Pērnavu var vienkārši atpūsties. Un kurš gan nevēlas kādu dienu no ikdienas burzmas, stresa un skriešanas vienkārši kaut kur apsēsties ar kafijas krūzīti, bet varbūt arī ar alus kausu, un izbaudīt mieru un klusumu. Visas iespējas to izdarīt ir Pērnavā. Nemaz jau tik daudz nevajag atpūtai – pasēdēt, izbaudīt mieru, pastaigāties pa pludmalēm, vakarā aiziet uz restorānu vai naktsklubu. Tas viss ir iespējams.

...
Komentāri (0)  |  2013-06-27 11:55  |  Skatīts: 2826x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Viļņa



Un tad es iebraucu Viļņā. Uz kāda kioska tur sēdēja mazs eņģelītis – ne īsti priecīgs, ne īsti bēdīgs. Viņš sēdēja pats savā nodabā un it kā smaidīja pats sev. Bet varbūt viņš smaidīja par to, ka ir Lieldienas ziemā? Nu kā tā var būt? Ir iestājies pavasaris, bet tajā pašā laikā ziema ir pilnā sparā. Snieg sniegs, viss balts un pavasara dzīvības pazīmes pat nemana.

Kāda tad ir Viļņa? Katrs, kas brauc uz kādu pilsētu iet uz tām vietām, kuras griba apskatīties. Man tik ļoti bija gribējies izjust vecpilsētas garu, gribējās paskatīties nevis mūsdienu Viļņu, bet gan tās vēstures atspulgu. Un tā es izgāju cauri šaurajām vecpilsētas ieliņām. Ir skaista Viļņa. Arheoloģiskie izrakumi tajā vēsta, ka Viļņa bija jau X-XI gadsimtā, tikai tā bija pilsēta no koka. Pēc tam jau sāka celt akmens pilsētu un tagad pilsētai pāri klājas jau mūsdienu modernais pārklājums, tikai vietām uz mājām tiek atstāti laukumi, kas nav pārklāti ar mūsdienu slāni, un tur redzami gan ķieģeļi, gan akmeņi. Tā nu cilvēki staigājot pa ielām, pēc šiem laukumiem var noteikt, cik veca ir māja.
...
Komentāri (0)  |  2013-04-03 16:42  |  Skatīts: 2034x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Stokholma


Stokholma – pilsēta uz salām – 14 salām. Ir nepierasti redzēt tik daudz ūdens un koku pilsētā. Bet tā jau ir – viena trešdaļa Stokholmas ir ūdeņi, vēl vien trešdaļa Stokholmas ir parku un tikai viena trešdaļa Stokholmas ir atstāta ēkām un iedzīvotājiem. Ūdeņu un salu ir tik daudz, ka ir neparasti šķērsot tiltu un zināt, ka vienā pusē ir jūra, bet otrā pusē saldūdens.

Stokholma bija dibināta 13. gadsimtā, un tajā vēl aizvien ir saglabājies Vecpilsētas gars. Pateicoties ne tikai ūdeņiem, bet arī tam, ka Stokholma bija Vikingu karaļu galvenā rezidences vieta, un tur arī bija daudzu dižciltīgo ģimeņu mājvietas, pilsēta nepārtraukti attīstījās. Sākumā tā bija osta tirgotājiem, bet vēlāk attīstījās arī par Zviedrijas kultūras un ekonomikas centru, bet tagad, pateicoties lielajam muzeju skaitam tā ir arī tūristu apmeklējuma centrs.
...
Komentāri (0)  |  2013-01-21 12:05  |  Skatīts: 2178x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tartu




Tartu (Tērbata, vāc. Dorpat) ir otrā lielākā Igaunijas pilsēta. Tartu ir intelektuālais un kultūras centrs, jo Tartu sāka darboties pirmā Baltijas guberņu universitāte.

Pirmo reizi Tartu bija minēta 1030 gadā Nestora hronikā. Tajā laikā Jaroslavs Gudrais bija ieņēmies ugauņu pilskalnu, kur nodibināja pilsētu un nosauca to par Jurjevu. Krievzemes vara Tartu turpinājās līdz 1061. gadam.

1215. gadā Tartu nopostīja letgaļu karaspēks. 1223. gadā ugauņi nogalināja Tērbatas fogtu Johanesu un atguva pilsētu, bet par tās ķēniņu kļuva Kokneses ķēniņš Vetseke.

...
Komentāri (0)  |  2012-10-30 12:31  |  Skatīts: 3049x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


AHHAA


AHHAA – zinātniskas centrs Tartu, Igaunijā. Šāda tipa centrs – lielākais Baltijā. Tā galvenie uzdevumi:

 

 

  • paaugstināt zinātnes prestižu;
  • veicināt interesi par tehnoloģijām;
  • palielināt sabiedrības interesi par zinātnes un tehnoloģiju sasniegumiem.

 

AHHAA centra ēku sāka celt 2008. gadā un pabeidza 2010. gadā. Tartu centra kopējā platība ir 10000 m2. Tajā ir trīs izstāžu zāles, kā arī lodveida planetārijs.

Centra foajē ir oriģināli saliņi, bet vestibilā ir interaktīva stāva plāni un informācijas displeji. AHHAA centrā ir tehnoloģijas, dabas un bioloģijas, fizikas, materiālu zinātnes un ģeogrāfijas zāles, bet pašā AHHAA notiek teātra, semināru un planetārija sesijas, papildus tam AHHAA tiek organizētas dažādas aktivitātes, piemēram, Zinātnieku nakts Tartu, Gada Zinātnes festivāls, Zinātnes kafejnīcas.

...
Komentāri (0)  |  2012-10-30 11:02  |  Skatīts: 1540x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sangastes pils



Sangastes pils bija uzcelta 1881. gadā, tai raksturīgs neogotiskais stils un tajā ir 99 telpas, jo 100 telpas varēja būt tikai caram.
Sangastes pils un muižas parks ir viena no skaistākajām un iespaidīgākajām vietām Igaunijā. Galveno ēku Sangastes pilij projektēja Otto Piuss Hipiuss. Pils projektēšanas iedvesmai kalpoja Anglijas Vindzoru pils. Granītu pils celtniecībai veda no Somijas, bet kokmateriālus izmantoja vietējos. Līdz 1939. gadam muiža piederēja fon Bergiem, kas bija baltvācieši. Pēdējais īpašnieks Frīdrihs Georgs Magnuss fon Bergs (1845. – 1838.) bija studējis Sorbonā un Lielbritānijā. Vēlāk, dzīvojot Sangastes pilī, viņš nodarbojās ar graudaugu selekcionēšanu. Frīdrihs fon Bergs bija ieguvis akadēmisko grādu 1863. – 1864. gados. 1865. gadā viņš pārcēlās uz Angliju, kur strādāja Edinburgas saimniecībā un guva zināšanas par graudaugu šķirnēm. 1929. gadā Frīdrihs fon Bergs kļuva par Tartu universitātes goda doktoru, kā arī bija goda loceklis vairākās asociācijās

...
Komentāri (0)  |  2012-10-30 09:50  |  Skatīts: 2802x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.



Lapa | [1] [2] 3 |