Krakova – majestātiska pilsēta Polijā, nākamā lielākā pēc Varšavas. Tur es sagaidīju Jauno gadu – 2015. Gadu. Ceļš bija garš, no Rīgas vajadzēja atbraukt uz Krakovu, pa ceļam vēl biju Varšavā. Sākumā, kad iebraucām Krakovā un braucām uz viesnīcu, tad nedaudz apmaldījāmies un iebraucām kapsētā. Tas nu gan bija dīvaini, nesakrita ar gaidāmo, bet pēc tam, pabraukājot pa apkārtni, mēs nokļuvām viesnīcā. Pietiekami labā. Tur viss bija labi izņemot divas lietas. Labierīcību telpā bija ļoti auksti un no rītiem bija draņķīga kafija. Bet nakts pagāja un mēs izstaigājām pa Krakovu. Tā ir majestātiska pilsēta, jo lielu iespaidu atstāj tas, ka no 1038. Līdz 1596. gadam tā bija Polijas valsts galvaspilsēta. Vēsture atstāj iespaidu uz katru pilsētu, būtiska ir arī valsts ietekme, pie tam ne jau visu laiku Krakova atradās Polijā, tā bija sadalīta arī starp Austriju, Prūsiju un Krieviju, Krakova atradās arī Austrijas teritorijā.
Visa Krakova ir interesanta ar savu arhitektūru. Vāveles pils, tirgus laukums, Sv. Marijas baznīca – tie ir tik lieli objekti, ka tos var apskatīt labākajā gadījumā vienas dienas laikā, pie tam visu izstaigāt nevar. Bet kur nu vēl runāt par ielu mākslu. Tā iedarbojas. Leģendas. Leģenda par pūķi, kas tagad atrodas pie mūriem un ik pēc 15 minūtēm spļauj uguni.
Kāds tad ir Jaunais gads Polijā? Ir pilns ar uguņiem. Cilvēki ir aktīvi. Ļoti daudzi dodas uz tirgus laukumu, jo tu notiek koncerts kā arī tajā gadā paredzētās aktivitātes. Tumsā tiek ieslēgtas lampas. Krakova spīd un laistās uguņu gaismā. Tā ir cēla un majestātiska, bet tajā pašā laikā loti silta. Jaunieši ir tik aktīvi un atbrīvoti, kādi tie nav ikdienā. Protams, tas ir tāpēc, ka daudzi tajā vakarā lieto alkoholu, bet gadās tā, ka ir iedzerts par daudz. Tieši šī iemesla dēļ viena tūristu grupa bija aplieta ar šampanieti. Daži jaunieši mīnus grādos gāja pa pilsētu baltos kreklos bez džemperiem un virsjakām. Tas tomēr bija par aukstu. Jaunieši atradās eiforijā.
Tiek uzskatīts tā, - kā sagaidi Jauno gadu, tā visu gadu dzīvosi. Būtu labi, ja visu gadu varētu nodzīvot tikai ar pozitīvām emocijām, bet laiks rādīs, kā būs. Cerēsim, ka 2015. gadā būs vairāk pozitīvu emociju nekā 2014. Gadā. Un kāpēc lai tā nebūtu? Mēs visi gribam būt laimīgi un labi justies!
Foto