Kaut gan Engures novadā ir pietiekami daudz kas, ko varētu apskatīt – Šlokenbergas muižas kompleksu, atpūtas parku-dendrāriju „Vēju dārzu”, Engures draudzes mācītāja un skolotāja J.Brandtes pieminekli, var pastaigāt pa Baskāju taku, aiziet uz Gotisko labirintu vai Pieņciemā aiziet uz Balto kāpu, pilnīgi pietiekami ir pastaigāt vienkārši pa Engures jūras krastu.
Engures jūrmala ir saistoša tieši ar savu krastmalu, kur ir dažāda lieluma akmeņi. Siltā laikā var vienkārši pasēdēt uz kāda lielāka akmens vai pārvietoties pa dižāko akmeņu mugurām. Var redzēt, ka pa vasaru jūrmalā ir bijušas pietiekami biezas dūņas, bet brīžiem ūdens rudenī ir tik dzidrs, ka jūras krasta dibens ir redzams tikpat labi it kā jūras nemaz nebūtu.
Netālu no Engures ostas atrodas Engures Lielais akmens. Ja ir pierasta Jūrmalas krasta apkārtne, tad, aizbraucot uz Enguri, var baudīt tieši neparasti lielos akmeņus un izbaudīt jūras akmeņu piekrasti. Apsēdies uz akmens, pasēdi un palasi grāmatu, bet tikpat labi var paskatīties jūras horizonta pusē un, saulei rietot, izbaudīt jūras iekrāsošanos vara krāsā.
Krāšņa un bagāta ir Engures apkārtne, ja ir vēlme var aiziet arī uz Marijas kalnu vai uz Engures baznīcu. Engures novadā ir sastopama arī Latvijas zilā govs, kura agrāk piederēja lībiešu zemniekiem
Es jūtu, ka man ir vēlme atpūsties un iegūt mieru. Labas iespējas vienam pašam vai divatā ir atpūsties Engurē pie jūras krasta. Bet, ja ir vairāk laika, tad var apskatīties arī Klapkalnciemu, Apšuciemu, Plieņciemu, Ķesterciemu, Abragciemu vai Bērzciemu. Skaista ir Latvijas daba Engures novadā.
Foto