Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

LU Botāniskais dārzsPasaulē ir aptuveni 2000 botānisko dārzu. Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir viens no parkveida objektiem. Pavasarī, kad telpās zied acālijas, un ir iespējams apmeklēt Tauriņu māju, noteikti ir ieteicams iziet cauri Palmu mājai un Mitro tropu augu ekspozīcijai.

Latvijā palmas, milzu skujkokus, gumijkokus iespējams apskatīt tikai LU Botāniskajā dārzā. Ejot cauri Palmu mājai sākotnēji pat nav iespējams aptvert, cik milzīgas ir palmas. Un tad, ejot garām kādam tropiskam augam, tā vien gribas apsēsties viņam blakus un pasapņot. Cik daudz pilsētā ir koku un augu, mēs nezinam, bet šādi koki un augi gan Rīgas centrā neaug. Krāšņi, skaraini, krāsaini.

Mēs ierodamies uz botānisko dārzu, bet nemaz tik ļoti nemanām dārznieku darbu, jo tajā brīdī, kad tur esam, mēs redzam augus, mēs redzam, cik kopta ir vide, un uztveram to kā normālu parādību. Tajā pašā laikā, ierodoties tur citā gada laikā, mēs vērojam citas augu eksozīcijas, bet Palmu mājas un Mitro tropu augu mājas ekspozīcijas galvenokārt ir nemainīgas. Mēs atnākam ar savas dzīves problēmām, bet aizejam ar pacilātibu, jo izbaudam mieru un klusumu, skaistumu un krāšņumu. Ir jau arī skaidrs, kāpēc tā. LU Botāniska dārza kolekcijās ir 5400 augu veidi. Tas ir daudz, un tie ir pārsteidzoši!


Foto
Komentāri (0)  |  2013-03-18 10:31  |  Skatīts: 2966x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ