Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Acālijas


Acālijas – skaisti, prasīgi augi. Reti kurš zina, ka acāliju, ka augu nosaukums no grieķu valodas ir sauss. Acālijas ir tik skaistas, tik krāsainas. Vienu dienu visi ziedi ir pumpuros, bet nākamajā visi ir uzplaukuši. Un tad vairs nav pumpuru, ir tikai skaista un krāsaina ziedu jūra.

Mēs zinām, ka Latvijā audzē acālijas mājās, bet brīvā dabā tās zied austrumu Āzijā, Karpatos un Kaukāzā. Vai mēs vispār varam iedomāties, visu kalnu nogāzi ar ziediem? Diez vai. Mājās? Arī ir grūti, jo augi aug mitros apstākļos pavēsās telpās, bet Latvijas dzīvokļos ar centrālo apkuri praktiski nav iespējams radīt acālijām piemērotu apstākļus.

Bet acāliju ziedi ir tik skaisti, ka tās atteikties audzēt tiem, kuri jau audzē ziedus, ir neiespējami. Un cilvēki audzē un kopj augus. Tās zied janvārī un februārī, bet martā ir iespējams aiziet LU Botānisko dārzu un apskatīt fantastiski skaistu ziedu jūru. Rozā ziedi, balti ziedi, rozā ar baltām maliņām un arī divkrāsaini ziedi vislabāk zied pie temperatūras 10-15ºC temperatūrā, spilgtā gaismā. Un tad var priecāties par to skaisto bagātību!

Foto
Komentāri (0)  |  2013-03-17 18:37  |  Skatīts: 3684x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ