Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Vācu arhitekti Latvijā


2013. gada 21. februārī Latvijas Arhitektu savienībā notika grāmatas „Vācu arhitekti Latvijā” atvēršanas pasākums. Grāmatas autori ir Jānis Krastiņš, Ojārs Spārītis, Imants Lancmanis, Pēteris Blūms, Jānis Lejnieks, Eižens Upmanis un Jānis Dripe. Grāmata tapa pateicoties Vācijas Federālajai iekšlietu ministrijas (BMI), Vācijas vēstniecības Latvijā, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Gētes institūta Rīgā, Konrāda Adenauera fonda un SIA „Bauplan Nord” atbalstam. Grāmatas projekta iniciators, realizētājs un izdevējs - NVO Latvijas Vācu savienība.


 Grāmata ir veltīta Latvijas vācbaltu arhitektiem no senatnes līdz mūsdienām. Tā atspoguļo meistaru ieguldījumu Latvijas arhitektūrā. Tajā pašā laikā grāmata atspoguļo ne tikai Latvijas arhitektūru, bet arī dod iespēju iepazīties ar Latvijas vēsturi no cita skatu punkta, jo Rīgas tēls – skaists un neatkārtojams, atspoguļo daudzu laikmetu arhitektu skatījumu uz pasauli.

 Uz grāmatas atvēršanas pasākumu ieradās dažādu valstu pārstāvji, starp goda viesiem bija Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijā Andrea Viktorīna, jo grāmatas izdošana ir tikai viena no iespējām risināt kultūrdialogu starp valstīm, un ir cerības, ka šāda veida pasākums nebūs pēdējais, - tam sekos citi.


Foto
Komentāri (1)  |  2013-03-01 22:13  |  Skatīts: 2905x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Artis* - 2015-10-22 16:32
Esmu lasījis šo grāmatu - lieliska grāmata. Iesaku.
http://gvbirojs.lv/


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ