Skats uz horizontu

Skats uz horizontu

 Latviski По русский In English

Kauņa


Kauņa ārkārtīgi patīkama Lietuvas pilsēta. Atbrauc un morāli atpūties no visiem stresiem.

Vakaros ir tik patīkami pastaigāties pa Brīvības aleju. Tā ir pietiekami gara – 1621 metru. Ielas vidusdaļā ir divas koku rindas, kā rezultātā vasarā iela ir zaļa, bet rudenī dzeltena. Brīvības iela ir gājēju iela, kas savieno vecpilsētu ar jauno pilsētu, pa to var nonākt līdz pilsētas rātslaukumam un tad aiziet apskatīt Kauņas pili.

Kauņas pils tagad tiek restaurēta. Žēl, nebija iespējas pa visu pili izstaigāt, bet galu galā tā bija sestdiena un svētdiena, kad ne viss ir vaļā. Kauņas pili uzcēla laikā no 1360. – 1362. gadam netālu no Nemunas nu Neretas satekas. Brīvajās dienās vietējie iedzīvotāji labprāt pastaigājas pils apkārtnē un aiziet līdz upju satekai. Galu galā pastaigas laikā var iegūt jauku noskaņojumu, izbaudot apkārtni.

Pati pils ir ļoti skaista. Tā ir celta gotikas stilā. Tā ir vienīgā šāda tipa pils Lietuvā. Ir vērts aizbraukt uz Kauņu kaut vai tādēļ vien, lai redzētu tās 12 – 15 metrus augstus mūrus.

Bija laiks, kad tieši pils rajonā risinājās Kauņas svarīgākie notikumi, bet tagad aktīvākā pilsētas daļa ir tagadējā rātslaukumā.
Ejot pa Brīvības ielu uz rātslaukumu, pa ceļam ir daudz mazu kafejnīcu, kur var apstāties, pasēdēt un izbaudīt pilsētas noskaņojumu, un tad atkal doties un iepazīties ar tās vēsturi, ko atklāj Kauņas rātsnams,  Kauņas Kristus Augšāmcelšanās baznīca, Kauņas Sv. Franciska Ksavera baznīca un Jezuītu klosteris, Kauņas Sv. Miķela Erceņģeļa baznīca, Kauņas Sv. Trīsvienības (Seminārija) baznīca un citi vēsturiskie objekti. Ir skaidrs, ka ierodoties Kauņā tikai uz sestdienu, svētdienu, visu nemaz nav iespējams izstaigāt. Var tikai izbaudīt pilsētas skaistumu.

Jā, ko vēl īpaši ievēroju. Tas bija Vitauta Lielā piemineklis. Tas tika uzstādīts 1930. gadā, pieminot Vītauta Lielā nāves 500 gadadienu, bet padomju varas gados pieminekļa oriģināls pazuda, tāpēc 1990. gadā tika uzstādīta pieminekļa reprodukcija. Bet neatkarīgi no tā, ka tā ir tikai reprodukcija, pieminekļa autors parādīja Vitauta ietekmi uz Kauņas attīstību un vēsturi.

Leģenda vēsta, ka Kauņa dibināta 1030. gadā, tomēr pirmoreiz rakstos tā pieminēta 1361. gadā. 1362. gadā Teitoņu ordenis Kauņas pili ieņēma un nopostīja, bet 1404. gadā lietuvieši pili atguva. Vītauts Lielais 1408. gadā Kauņai piešķīra Magdeburgas tiesības, pateicoties kurām Kauņas pilsētas pilsoņi tika atbrīvoti no feodālajām klaušām un  vietvalžu varas un tiesas. Uz šo tiesību pamata Kauņā tika izveidots vēlēts pašpārvaldes orgāns maģistrāts.
Komentāri (0)  |  2014-03-17 10:07  |  Skatīts: 4516x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ